Foto: F64

Rundāles pilī sākta britu raidkorporācijas BBC seriāla "Karš un miers" filmēšana, informē seriāla kopproducenti Latvijā un Lietuvā - "Baltic Film Services".

Latvijā filmēšana gan notiek tikai divas nedēļas Rundāles pilī.

"Rundāli izvēlējāmies, jo tā bija īstā vēstures perioda ēka vairākām stāsta daļām," pastāstīja Taks. Kopumā daudzsēriju filmas uzņemšanai vajadzīgas 20 nedēļas, no kurām lielākā daļa tiks pavadīta Lietuvā. 

Trīs nedēļas filmēšana notiks arī Sanktpēterburgā. Filmēšanas komandā galvenokārt strādā britu un lietuviešu speciālisti. Latvieši vairāk nodarbināti tehniskos darbos saistībā ar lokācijas vietu un transportu. Daži latvieši gan piedaloties arī masu skatos.

"Baltic Film Services" izveidots 2004.gadā. Kopš tā laika kompānija piedalījusies vairāk nekā 40 kopprodukcijās - galvenokārt Lietuvā. "BBC ar mums izvēlējās strādāt mūsu starptautiskās reputācijas dēļ. Lēmums strādāt Lietuvā pieņemts arī tādēļ, ka Lietuvā ārzemju producentiem tiek piešķirtas nodokļu atlaides - iespējams atgūt 20% no budžeta," paskaidroja Taks.

Jau ziņots, ka BBC uzņems Ļeva Tolstoja episkās drāmas "Karš un miers" ekranizāciju, kur galvenās lomas tēlos amerikāņu aktieris Pols Dano, britu aktrise Lilija Džeimsa un britu aktieris Džeimss Nortons, bet par seriāla režisoru izraudzīts Toms Hārpers.

Miniseriāla producents ir kinostudija "The Weinstein Co.". Filmēšanu plānots pabeigt jūnijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!