Foto: Publicitātes foto

Latviešu filmu veidotāji Lauris un Raitis Ābeles par savu īsfilmu "Kastrāts kuilis" ieguvuši Grand Prix balvu 45. Tamperes filmu festivālā un tādējādi radusi iespēju cīnīties par Oskara balvas nomināciju.

Tamperes filmu festivāls Somijā ir viens no lielākajiem un senākajiem kinofestivāliem Eiropā. Ik gadus to apmeklē ne tikai plašs skatītāju loks, bet arī vairāk nekā 500 kino nozares profesionāļu - filmu veidotāju, festivālu programmētāju, filmu izplatītāju, televīziju pārstāvju, scenāristu. 

Festivāls ir viens no piecpadsmit Eiropas filmu festivāliem, kas izvirza Eiropas labākās īsfilmas nomināciju Eiropas Kinoakadēmijas balvai, kā arī viens no aptuveni astoņdesmit pasaules festivāliem, kas izvirza īsfilmas Amerikas Kinoakadēmijas balvai - Oskaram.

Līdz ar Tamperes festivāla Grand Prix statueti "Kiss" un naudas balvu 5000 eiro apmērā tieši latviešu filma tiks virzīta Oskara balvai labākās īsfilmas kategorijā.

Brāļi Lauris un Raitis Ābeles Latvijā jau pazīstami ar tādām īsfilmām kā "Galapunkts", "Bēdubrāļi" un "Kur upes plūst", kuras plašāk izrādītas gan pašmāju, gan ārvalstu festivālos. Autoru dibinātās studijas "Tritone" filma "Kastrāts kuilis" ir impresionistisks stāsts par jaunu vīrieti - Valteru un viņa noslēpumu, kas neļauj iegūt funkcionālu lomu vietējā mazpilsētas sabiedrībā. 

Viņš pavada savu ikdienu dziedot vietējās baznīcas korī un pieskatot no tēva mantotās cūkas, taču tas nedara viņu mazāk vientuļu. Mierinājumu viņš meklē meitenes Aijas kompānijā, taču Valtera vīrišķības apliecinājumi ir pārāk neordināri. 

Filmas pirmizrāde notika 2014. gada oktobrī filmu festivāla 2ANNAS ietvaros. "Kastrāts kuilis" arī tikusi nominēta Nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" 2014 balvai kā labākā īsmetrāžas spēlfilma un izrādīta Rīgas Starptautiskajā kino festivālā.

Sarunā ar "Short Riga" brāļi Ābeles atzīst, ka plāno iegūto naudas balvu izmantot nākāmās filmas finansējumam.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!