Foto: Publicitātes foto

22. oktobrī "Kino Citadele" režisors Māris Martinsons un producentu kompānija "Krukfilms" rīko spēlfilmas "Romeo n' Džuljeta" pirmizrādi.

Pirmdien, 21. septembrī klajā laists arī oficiālais filmas treileris.

Režisors sadarbībā ar scenāristu Nilu Saksu kā filmas sižetisko vadlīniju izraudzījušies visā pasaulē labi zināmo Viljama Šekspīra traģēdiju "Romeo un Džuljeta". Tikai šoreiz darbība ir pārcelta uz mūsdienām, uz reālo Latvijas vidi Jūrmalā un Rīgā, kur gandrīz skaitliski līdzsvarā dzīvo divu valodu kopienas. Filmā satiekas nevis divas naidīgi noskaņotas dzimtas, bet gan divu nāciju jaunieši, kas dzīvo vienā valstī, bet dažādās sabiedrībās.

Jauniešiem domātajā spēlfilmā sešpadsmitgadīgajai latvietei Džuljetai ir apnicis bezmērķīgi pavadīt dienas Jūrmalā un labākas dzīves meklējumos viņa grib doties uz Angliju kopā ar draugu Parisu. Tajā pašā pilsētā dzīvo arī deviņpadsmitgadīgais krievu puisis Romeo, kurš arī grib dzīvot labāk un sapņo par hip hop mūziķa karjeru plašajā Krievijā. Pēc nejaušas tikšanās abi jaunieši iemīlas, tomēr dažu dienu laikā abu sapņi un cerības uz labāku nākotni sagrūst vienā vakarā.

Filmas paralēles ar Šekspīra lugas tēmu palīdz pateikt būtiskākās lietas par jauniešu iekšējo pasauli, par sastapšanos ar naidu, ar pretmetiem, palīdz atklāt trauslās pirmās mīlestības brīdi. Pārceļot senseno, leģendāro mīlasstāstu uz mūsdienu Latviju, ne vienmēr mēs varam runāt tikai par pārmantotā sižeta gaišo, romantisko pusi. Dzīvojot šeit un tagad mūsu divvalodu vidē, mēs nereti saskaramies ar uzskatu, kas sakņojas mūsu ģimenēs, ka divu nacionalitāšu vai divu atšķirīgu ādas krāsu cilvēki nevar mīlēt, ka dažādi domājošiem savā starpā ir jākaro vai vismaz tā otra puse vīzdegunīgi jāpiecieš. Filmas veidotāji vēlas uzdot jautājumu - bet kā būtu, ja būtu citādi?

"Es ļoti vēlētos, lai mūsu filma Latvijā dzīvojošiem cilvēkiem būtu atspēriena punkts raudzīties uz ieilgušajām nacionālajām problēmām no cita skatu punkta. Lai cilvēki negaidītu valdības viedokli par šo konfliktu atrisināšanu, bet sāktu paši ar sevi. Mūsu filma varētu kļūt par ļoti aktuālu un nepieciešamu Latvijai", stāsta režisors Māris Martinsons.

Režisors sapulcējis savā komandā galvenokārt jaunus, mērķtiecīgus jauniešus bez iepriekšējas kino pieredzes, kas kopā ar profesionāļiem radījuši īpašu aktieru ansambli, vēsta filmas veidotāju pārstāvji.

Filmu varēs noskatīties no 23. oktobra kinoteātros Rīgā un visā Latvijā.

Filmas garums: 82 minūtes. Vecuma ierobežojums 12+. Režisors: Māris Martinsons. Scenārija autors: Nils Sakss. Mūzikas autori: Māra Upmane-Holšteine, Andis Ansons. Tituldziesmas autori: Raimonds Pauls, Guntars Račs. Filmas aktieri: Germans Andrejevs, Laura Luīze Dzenīte, Gustavs Ķibilds, Maksims Busels, Aleksis Vilciņš un citi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!