Foto: Publicitātes foto

Ietekmīgais britu mūzikas žurnāls "NME" publicējis izlasi ar desmit labākajām Džeimsa Bonda tituldziesmām.

Līdz šim Bonda sēriju veido 25 filmas, kurās britu spiegu tēlojuši septiņi aktieri. Nākamā filma "Spectre" savu pirmizrādi piedzīvos oktobra beigās.

Pateicoties filmu sērijas uzticīgajiem faniem un popularitātei, iespēja radīt tituldziesmas ir īpaša jebkuram māksliniekam, un daļa no laika gaitā tapušajām dziesmām mūsdienās tiek uzskatītas par filmu skaņu celiņu klasiku.

Kā ziņots, jaunākajai filmai tituldziesmu veidojis britu dziedātājs Sems Smits.

Portāls "Delfi" piedāvā ieskatu žurnāla "NME" veidotajā izlasē.

10. 'Diamonds Are Forever' – Šērlija Beisija (1971)

1971. gadā tika izdota septītā sērijas filma "Diamonds Are Forever". Tās tituldziesmu izpildīja velsiešu dziedātāja Šērlija Beisija. Kopumā viņa veidojusi mūziku trim Bonda filmām, arī 1964. gada "Goldfinger" un 1979. gada "Moonraker". Vēl vienu popularitātes vilni šī dziesma piedzīvoja 2005. gadā, kad tās fragmentus dziesmā "Diamonds from Sierra Leone" izmantoja Kanje Vests.

9. 'Skyfall' – Adele (2012)

"NME" topa 9. vietā ierindo britu dziedātājas Adeles izpildīto tituldziesmu sērijas 23. filmai ar tādu pašu nosaukumu, kas pie skatītājiem nonāca 2012. gadā. Šī ir pirmā Bonda tituldziesma, kas saņēmusi gan "Golden Globes", gan Amerikas Kinoakadēmijas, gan "BRIT Awards" balvas.

8. 'The World Is Not Enough' – 'Garbage' (1999)

1999. gada filmai "The World Is Not Enough" tituldziesmu izpildīja amerikāņu-skotu alternatīvā roka grupa "Garbage". Bonda sērijas 19. filma, kurā spiega lomā iejutās Pīrs Brosnans, saņēma pretrunīgus kritiķu vērtējumus, taču bija ļoti veiksmīga komerciāli.

7. 'For Your Eyes Only' – Šīna Īstone (1981)

7. topa vietā "NME" ierindo sērijas 12. filmas tituldziesmu, kuru izpilda 1959. dzimusī skotu dziedātāja Šīna Īstone. Cerībā, ka filmai izvēlēsies viņu dziesmu, arī grupa "Blondie" sarakstīja dziesmu ar tādu pašu nosaukumu, taču veidotāji deva priekšroku skotu dziedātājas veikumam. Īstone ir vienīgā mūziķe filmu sērijas vēsturē, kura tajā ir redzama - izpildot dziesmu ievada daļā.

6. 'You Only Live Twice' – Nensija Sinatra (1967)

Sērijas piektās filmas, kura pirmizrādi piedzīvoja 1967. gadā, galveno tēmu izpilda leģendārā amerikāņu dziedātāja un aktrise Nensija Sinatra, Frenka Sinatras meita. "You Only Live Twice" bieži tiek atzīta kā labākā Bonda filmu tituldziesma, kā arī viena no labākajām Sinatras dziesmām. Kaverversiju šim skaņdarbam veidojuši ļoti daudz mūziķi, tostarp "Coldplay", Bjorka un Šērlija Beisija.

5. 'A View To A Kill' – 'Duran Duran' (1985)

1978. gadā dibinātās angļu rokgrupas "Duran Duran" izpildītā tituldziesma sērijas 14. spiegu filmai ir vienīgā Bonda tituldziesma, kas sasniegusi "Billboard" topa virsotni. Tā kļuva arī par vienu grupas lielākajiem hitiem un "NME" to ierindojis tepa piektajā vietā.

4. 'Goldfinger' – Šērlija Beisija (1964)

Trešā Bonda filma "Goldfinger" tika izdota 1964. gadā un tās tituldziesma Šērlijas Beisijas izpildījumā ir iekļauta "Grammy" slavas zālē. To regulāri dēvē par vienu no vislabākajām kino dziesmām, kāda jebkad sarakstīta.

3. 'We Have All The Time In The World' – Luiss Ārmstrongs (1969)

Lai arī Bonda sērijas sestās filmas "On Her Majesty's Secret Service" oficiālā tituldziesma ir tāda paša nosaukuma instrumentāls skaņdarbs, leģendārā džeza mūziķa, trompetista un dziedātāja Luisa Ārmstronga iedziedātā "We Have All The Time In The World" arī parādās filmā. Sākotnēji tā neguva popularitāti, slaveno to padarīja "Guiness" alus reklāma 1994. gadā.

2. 'Nobody Does It Better' – Kārlija Saimone (1977)

Amerikāņu dziedātājas Kārlijas Saimones izpildītā tituldziesma Bonda desmitajai filmai "The Spy Who Loved Me" pēc izdošanas kļuva par hitu visā pasaulē un ir saņēmusi neskaitāmus prestižus apbalvojumus, tostarp arī "Golden Globes" balvu. Amerikas filmu institūts to ir nosaucis par 67. visu laiku labāko kino dziesmu.

1. 'Live And Let Die' – Pols Makartnijs un grupa "Wings" (1973)

1973. gadā uz ekrāniem parādījas Bonda sērijas astotā filma "Live And Let Die", kurā pirmoreiz spiega lomā iejutās Rodžers Mūrs. Tās tituldziesmu sarakstīja Pols Makartnijs kopā ar savu sievu Lindu un to izpildīja abu grupa "Wings". "NME" šo dziesmu ir ierindojis labāko Bonda tituldziesmu topa 1. vietā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!