Foto: Publicitātes foto
Ceturtdien, 22. oktobrī, pirmizrādi piedzīvos Māra Martinsona jaunākā filma "Romeo n'Džuljeta".

Sadarbībā ar filmas veidotājiem portāls "Delfi" iepazīstina ar filmas aktieru stāstiem par filmas tapšanas procesu.

Kā vēsta filmas veidotāji, viena daļa filmas aktieru ir profesionāli aktieri, bet otra - neprofesionāli un topošie aktieri.

"Izmantot profesionāļus - tas varbūt būtu vieglākais, bet simulatīvākais ceļš, lai precīzi atklātu jauniešu iekšējo pasauli. Leģendārā mīlasstāsta atrisināšana spēlfilmas formātā pieprasa mazliet naivuma, mazliet pārspīlētas pašpārliecības, tādēļ filmēšanai tika izraudzīti reāla vecuma prototipi, kas spēj dabiski atveidot filmas tēlus.

Mūsuprāt, tas ir lieliski izdevies ar jaunajiem aktieriem. Es bieži vien neiejaucos viņu lomu tekstos, ļaujot tos izrunāt brīvi, sev pierastā sarunvalodā, tādēļ varētu teikt, ka filma ir mazliet arī dokumentāls materiāls par 21. gadsimta sākuma Latvijas jaunatni," par filmas tapšanas procesu stāsta tās režisors.

Filmu "Romeo n'Džuljeta" kinoteātros visā Latvijā iespējams skatīties no 23. oktobra.

Režisors sadarbībā ar scenāristu Nilu Saksu kā filmas sižetisko vadlīniju izraudzījušies visā pasaulē labi zināmo Viljama Šekspīra traģēdiju "Romeo un Džuljeta". Tikai šoreiz darbība ir pārcelta uz mūsdienām, uz reālo Latvijas vidi Jūrmalā un Rīgā, kur gandrīz skaitliski līdzsvarā dzīvo divu valodu kopienas. Filmā satiekas nevis divas naidīgi noskaņotas dzimtas, bet gan divu nāciju jaunieši, kas dzīvo vienā valstī, bet dažādās sabiedrībās.

Jauniešiem domātajā spēlfilmā sešpadsmitgadīgajai latvietei Džuljetai ir apnicis bezmērķīgi pavadīt dienas Jūrmalā un labākas dzīves meklējumos viņa grib doties uz Angliju kopā ar draugu Parisu. Tajā pašā pilsētā dzīvo arī deviņpadsmitgadīgais krievu puisis Romeo, kurš arī grib dzīvot labāk un sapņo par hip hop mūziķa karjeru plašajā Krievijā. Pēc nejaušas tikšanās abi jaunieši iemīlas, tomēr dažu dienu laikā abu sapņi un cerības uz labāku nākotni sagrūst vienā vakarā.

Filmas paralēles ar Šekspīra lugas tēmu palīdz pateikt būtiskākās lietas par jauniešu iekšējo pasauli, par sastapšanos ar naidu, ar pretmetiem, palīdz atklāt trauslās pirmās mīlestības brīdi. Pārceļot senseno, leģendāro mīlasstāstu uz mūsdienu Latviju, ne vienmēr mēs varam runāt tikai par pārmantotā sižeta gaišo, romantisko pusi. Dzīvojot šeit un tagad mūsu divvalodu vidē, mēs nereti saskaramies ar uzskatu, kas sakņojas mūsu ģimenēs, ka divu nacionalitāšu vai divu atšķirīgu ādas krāsu cilvēki nevar mīlēt, ka dažādi domājošiem savā starpā ir jākaro vai vismaz tā otra puse vīzdegunīgi jāpiecieš. Filmas veidotāji vēlas uzdot jautājumu - kā būtu, ja būtu citādi?

Merkucio lomas atveidotājs Maksims Busils


Foto: Kadrs no video

Maksims Busils ir viens no retajiem profesionālajiem aktieriem, kas darbojas filmā. Viņš ikdienā strādā Krievu drāmas teātrī un ir ļoti lepns dzīvot šajā zemē, vēsta filmas veidotāji.

Džuljetas lomas atveidotāja Laura Luīze Dzenīte

Foto: Kadrs no video

"Tas ir sens stāsts, izstāstīts caur mūsdienu situācijām un cemocijām. Stāsts par pretstatiem. Par to, kā divas puses, pretstati, satiekas, vienā gadījumā radot naidu, citā tieši pretējo - mīlestību.
Filmu es ieteiktu nepalaist garām ikvienam jaunietim, jo tas nav stāsts par kaut kādiem cilvēkiem Jūrmalā. Tas ir stāsts par mums," norāda Džuljetas lomas atveidotāja.

Romeo - Germans Andrejevs

Deviņpadsmitgadīgo krievu puisi Romeo, kurš grib dzīvot labāk un sapņo par hip hop mūziķa karjeru plašajā Krievijā, filmā attēlo Maskavā studējošais jaunais aktieris, rīdzinieks Germans Andrejevs.

Gustavs Ķibilds - Parisa lomas atveidotājs

Parisa lomas atveidotājs Gustavs Ķibilds par filmu stāsta: "Filma ir par divu dažādu valodu savstarpēju konfliktu, kurā tiek iepīta sarežģīta mīlestība. Šo filmu ieteiktu skatīties noteikti visiem, kas to vēlas skatīties. Savukārt tiem, kas nevēlas šo filmu redzēt, arī iesaku noskatīties!"

Filmā atveido Samsonu - Aleksis Vilciņš

Foto: Kadrs no video

"Visvairāk, protams, es filmu ieteiktu noskatīties pašiem jauniešiem, jo ar daudzām filmā atainotajām situācijām Latvijas jaunā paaudze saskaras ik dienu. Protams, mūsdienu Latvijas Romeo un Džuljetas stāstu būs interesanti izdzīvot ikvienam, taču, pēc manām domām, neviens jaunieti nesapratīs tik labi, cik viņa vienaudži," stāsta Aleksis.

Nanas tēlā iejūtas Beāta Jonīte

Foto: Kadrs no video

"Filmā ir aktualizēts Šekspīra iesāktais, sirdi plosošais stāsts par diviem jauniešiem, kam nostādītie standarti viņu pašu vidē un draugu grupās kļūst par šķērsli būt laimīgiem un veidot attiecības.

"Romeo 'n Džuljeta" ir ļoti reālistisks, romantisks, bet šausminošs atainojums tam, cik nežēlīgi un neracionāli spēj būt pusaudži, vadoties pēc bara instinkta, tajā pat laikā starp rindām atainojot nopietnu sociālpolitisku problēmu - jau daudz gadus aktuālo naidu starp krieviski un latviski runājošiem Latvijas populācijas slāņiem. Filmas iznākums liek domāt, vai šim sen novecojušajam naidam ir vieta mūsu laikmeta sabiedrībā, un kādas, tam nākotnē attīstoties, ir iespējamas sekas. Tas, manuprāt, to padara par ļoti vērtīgu un interesantu filmu gan jauniešiem, gan pieaugušajiem," norāda Jonīte.

Par filmu stāsta režisors Māris Martinsons

Foto: LETA

"Dzīvojot šeit un tagad mūsu divvalodu vidē, mēs nereti saskaramies ar uzskatu, kas sakņojas mūsu ģimenēs, ka divu nacionalitāšu vai divu atšķirīgu ādas krāsu cilvēki nevar mīlēt, ka dažādi domājošiem savā starpā ir jākaro vai vismaz tā otra puse vīzdegunīgi jāpiecieš. Filmas veidotāji vēlas uzdot jautājumu - kā būtu, ja būtu citādi?" teic Martinsons.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!