Fоtо: Publicitātes foto

Režisora Dāvja Sīmaņa pirmais pilnmetrāžas darbs spēlfilmas žanrā - "Pelnu sanatorija" - pirmizrādi piedzīvos 21. janvārī. Sadarbībā ar filmas veidotājiem "Delfi Kultūra" piedāvā piecus interesantus faktus par gaidāmo filmu.

"Pelnu sanatorijas" scenārija autori ir Dāvis Sīmanis un Tabita Rudzāte. Stāsts ir izdomāts, taču vienlaikus balstīts reālos vēsturiskos notikumos Pirmā pasaules kara beigās - laikā, kad kara šausmas sagrāva apgaismības laikmetā izlolotās ilūzijas par racionālu un modernu pasauli un saprātīgu cilvēku tajā.

Filmas darbība norisinās 1917. gadā Kurzemē. Kara pēdējās dienās atvaļināts vācu kara ārsts Ulrihs tiek nosūtīts uz nomaļu sanatoriju, kur ārstējas kontuzēti un mentāli traumēti kareivji. Ulriham atklājas dīvaina, sapņaina pasaule, kurā valda miers un aizmirstība. Tas izrādās pārbaudījums viņa racionālajam prātam un viņa apņēmībai "ieviest kārtību". Savukārt negaidīta pieķeršanās kādam pamestam, mežonīgam zēnam ļauj Ulriham atgūt notrulināto cilvēcību. Taču karš vēl nav beidzies - agrāk vai vēlāk tas sasniegs arī šo patvēruma vietu.

Sanatorija Lazdonā

Fоtо: Publicitātes foto

Vācu kino zvaigzne

Fоtо: Publicitātes foto

Neviens sīkums nav pārāk sīks

Fоtо: Publicitātes foto

Iedvesmo Ovīdijs

Fоtо: Publicitātes foto

Autentiski rekvizīti

Fоtо: Publicitātes foto

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !