No piektdienas, 26. februāra Latvijas kinoteātros sāk rādīt jauno režisora Renāra Vimbas filmu "Es esmu šeit", kas jau guvusi starptautisku atzinību un saņēmusi augstu novērtējumu Berlīnes kinofestivālā – jauniešu žūrijas piešķirto "Kristāla lāci". Filma būs skatāma kinoteātros Rīgā, Ventspilī, Cēsīs, Rēzeknē, Daugavpilī, Kuldīgā, Liepājā, Valmierā, Siguldā, Talsos un Smiltenē. Vēl pirms pirmajiem seansiem tikai "Delfi" lasītājiem piedāvājam noskatīties īsu fragmentu no filmas.

Renāra Vimbas spēlfilma "Es esmu šeit", kas starptautiskajā arēnā startē ar nosaukumu "Mellow Mud", pasaules pirmizrādi piedzīvoja 14. februārī Berlīnes kinofestivāla ietvaros.

25. februārī jaunā spēlfilma piedzīvoja pirmizrādi Latvijā un no 26. februāra ir skatāma kinoteātru repertuārā Rīgā un visā Latvijā.

"Filmas pirmizrāde mājās vienmēr ir īpašs notikums, lai arī kāda būtu pieredze ārzemēs. Šodien jūtam, ka esam patiesi uzsākuši ceļu pie mūsu galvenās auditorijas – skatītāja Latvijā. Īstais gandarījums par "Kristāla lāci" Berlīnē būs piepildīts vienīgi tad, kad arī Latvijas auditorija būs… šeit! Ar mums," pirmizrādē teica viena no "Tasse Film" producentēm Aija Bērziņa.

Foto: Emīls Desjatņikovs

Filmas galvenā varone ir vidusskolniece Raja Latgales laukos; viņa pēc tēva nāves un mātes aizbraukšanas uz Londonu ir vienīgā atbildīgā par mazo brāli un dzimtas mājām, kuras vecmāmiņa labāk gribētu pārdot. Rajai nākas saskarties ar grūtībām, kuru priekšā apjuktu pat pieaugušais, viņas un brāļa dzīve radikāli pārvēršas un arī pirmā mīlestība nav tikai saulaina vien.

Filma producēta Latvijas studijā "Tasse Film", to veidojusi internacionāla komanda – scenārija autors un režisors ir Renārs Vimba, operators Arnars Torisons (Islande), komponists Ēriks Ešenvalds, mākslinieks Aivars Žukovskis, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, grima māksliniece Stīna Skulme, montāžas režisors Jorgs Mavropsaridis (Grieķija). Lomās – Elīna Vaska, Andžejs Jānis Lilientāls, Edgars Samītis, Ruta Birgere, Zane Jančevska, Rēzija Kalniņa, Indra Briķe un citi.

Foto: Filmas "Es esmu šeit" pirmizrāde Rīgā

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!