Foto: Publicitātes attēls

Sestdien, 18. jūnijā, plkst. 19:00 kinoteātrī "Kino Bize" gaidāms Eksperimentālā kino vakars, kas noslēgs šīs sezonas programmu. Pasākumā piedalīsies britu kino māksliniece Rozalinda Faulera, un tiks izrādītas divas autores filmas.

"Rozalinda Faulera ir britu māksliniece un kino režisore, kas darbojas vizuālās mākslas un antropoloģijas sfērā. Viņas darbi pēta politiku un poētiku, kas piederīga laikmetīgajai angļu ainavai. Antropoloģiskos meklējumos Faulera apvieno savu pieredzi un naratīvus, papildinot tos ar performancēm, stāstījumiem, rakstiem un viņas pašas sapņu un zemapziņas pasauli," raksta pasākuma rīkotāji. Faulera interesējas par dokumentālisma un fikcijas satikšanos, pēta reālā un iztēlotā, redzamā un neredzamā robežas kultūrā. Viņas darbi izrādīti tādās vietās kā ICA (Institute of Contemporary Art), William Morris galerijā, BFI, "Plymouth" mākslas centrā, Milton Keynes galerijā, "Pumphouse" galerijā, BBC Birmingham un Fundação Manuel António da Mota Porto.

Rozalindas darbi pieskaras gan ekoloģijas, antropoloģijas, psiholoģijas, gan socioloģijas tēmām. Kinoteātrī "Kino Bize" būs skatāma viņas nesen tapusī filma "Nowhere somewhere" ("Nekur, kaut kur"), kas ir atsauce uz britu mākslinieka un rakstnieka Viljama Morisa idejām darbā "News From Nowhere" ("Ziņas no nekurienes"), kā arī Austrumlondonas strauji pieaugošajām ekokopienām, kas sasaucas ar autora utopiskajām idejām par nākotnes sabiedrību. Filmas tapšanas procesā autore strādā ar 16 mm kino filmu, kuru pašrocīgi attīsta ekoloģiski draudzīgā filmas attīstītājā.

2015. gadā tapusī "What lies below" ("Kas atrodas zem") iezīmē radikāli pretēju ainavu Morisa utopiskajām idejām, veidojot filmas darbību antiutopiskā vidē 2054. gadā – laikā, kad karavīri ir ieprogrammēti aizmirst savas darbības un kad kara pirmās rindas diktē roboti. Filma ir poētiska fikcija par sievieti, kas lasa savai meitai pierakstus no 2015. gada, kad viņa strādāja par militāro psihologu. Atstāstot karavīru sapņus, viņa apcer nogalināšanas akta paliekošos nospiedumus cilvēka psihē un neizbēgamos tehnoloģiskos sasniegumus, kas ved pie absolūtas sirdsapziņas noliegšanas.

Tikšanās ar mākslinieci notiks angļu valodā. Biļešu cena – 3,50 eiro, studentiem, pensionāriem – 2,50 eiro. Vairāk informācijas iespējam atrast eksperimentālā kino vakaru interneta vietnē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!