Foto: Publicitātes attēls, Mot naturen, 2014

Šajā nedēļas nogalē Valmieras vasaras teātra festivāla plašo programmu papildinās Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF)) kuratoru veidotā kino programma – trīs filmas, kuras, līdzīgi īpaši festivālam veidotajām izrādēm, ļaus padomāt par Latvijas un ziemeļvalstu kultūru mijiedarbību un izklaidēs ar teju blaumaniskām kaislībām.

Trīs vakarus – 5., 6. un 7.augustā – plkst. 22:00 valmierieši un pilsētas viesi brīvdabas kinoteātrī Hanzas laukumā (pretī Valmieras teātrim) filmas varēs baudīt bez maksas.

"Nordic Highlights" ir viena no astoņām "Riga IFF" filmu programmām. Festivāls šogad norisināsies no 13. līdz 23. oktobrim 3 kinoteātros uz Elizabetes ielas Rīgā – "Splendid Palace", "K.Suns" un "Kino Bize". Bet ieskatu oktobrī gaidāmajā ziemeļvalstu kino panorāmā valmierieši un pilsētas viesi bez maksas varēs baudīt jau šajā nedēļas nogalē. Filmas vieno mūsdienīgs skatījums uz ziemeļnieku īpašo pieeju kinematogrāfam, smalks humors, nevainojams tehniskais izpildījums un pēcgarša, kas ilgi tur savā varā.

Piektdienas, 5.augusta vakarā, būs skatāma 2008. gadā uzņemtā islandiešu komēdija "Lauku kāzas", kuras režisore ir viena no reģiona slavenākajām montāžas režisorēm Valdisa Oskarsdotira, kurai ir ciešas attiecības ar Holivudu – viņa piedalījusies arī filmu "Nožēlojamie" (1998) un "Gaišo atmiņu mūžīgais starojums" (2004) uzņemšanā. Viņas debijas filmas centrā ir jauns pāris, kas savas kāzas nolēmis svinēt mazā lauku baznīciņā, kas atrodas vien stundas braucienā no Reikjavīkas. Viesi turp viņi dodas divos autobusos, taču vienīgais, kurš zina ceļu, ir līgavainis, taču viņam ir klaustrofobija, kas nozīmē, ka šoferiem viņš devis rīkojumu apbraukt tuneli.

Sestdien, 6. augustā, uz brīvdabas kino ekrāna atdzīvosies Parīzē dzimušā islandieša Dagura Kari Ņujorkā uzņemtais kinostāsts "Labā sirds" (2009) ar amerikāņu aktieri Polu Dano un skotu Braienu Koksu galvenajās lomās. 25 gadus vecais Lūkass ir bezpajumtnieks, kurš mitinās kastē zem Bruklinas tilta. Zaudējis savas dzīves jēgu, viņš mēģina izdarīt pašnāvību un, nonācis slimnīcā, iepazīstas ar nīgro Žaku, kurš palātā nonācis pēc jau piektās sirdslēkmes. Filma piedalījusies virknē festivālu, kā arī triumfējusi Edda – islandiešu Oskara – balvu pasniegšanas ceremonijā.

Bet svētdien, 7.augustā, plkst. 22:00 būs skatāma filma "Ne savā dabā" (2014), kura pērn tika iekļauta arī "Riga IFF" pilnmetrāžas filmu konkursa programmā. Tās autori – norvēģi Ūle Jēvers un Marte Volde – uzņēmuši ironisku stāstu par trīsdesmitgadnieku Martinu, kurš dodas kalnos, taču nekas nespēj no viņa galvas izmest problēmu virkni, kas pārņēmusi viņa dzīvi. "Ne savā dabā" īpašo balvu saņēma Berlīnes kino festivālā, un tā kļuvusi par savdabīgu eksperimentu, kas, pateicoties uz lielā ekrāna risinātajām problēmām, kļuva par kulta notikumu.

Sīkāka informācija meklējama "Riga IFF" Brīvdabas kinoteātra sadaļā Valmieras vasaras teātra festivāla mājaslapā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!