Foto: Vida Press

"Oskarotais" amerikāņu aktieris Džareds Leto jaunā biogrāfiskā filmā spēlēs popārta mākslinieku Endiju Vorholu, vēsta britu laikraksts "The Guradian".

44 gadus vecais Leto būs arī filmas "Warhol" producents.

Gaidāmās kinolentes scenāriju izveidojis seriāla "Boardwalk Empire" ("Pagrīdes impērija") autors Terenss Vinters. Tā pamatā ir Viktora Bokrisa 1989. gada grāmata "Warhol: The Biography" ("Vorhols: Biogrāfija").

Vorhols kļuva slavens 60. gados ar mākslas darbiem, kas reflektēja par patērētājkultūras, mākslas, iedvesmas, reklāmas un popularitātes attiecībām. Atklāti homoseksuālais mākslinieks kļuva par neatņemamu Ņujorkas naktsdzīves sastāvdaļu.

1996. gadā iznākušajā neatkarīgajā filmā par Vorhola slepkavības mēģinājumu slaveno mākslinieku spēlēja aktieris Džareds Heriss, bet nesen atceltajā telekanāla HBO seriālā "Vinyl" viņa loma bija uzticēta Džonam Kameronam Mičelam.

Leto savulaik saņēma nopēlumu par to, ka, pašam esot heteroseksuālam, viņš filmā "Dallas Buyers Club" ("Dalasas pircēju klubs") atveidoja transseksuālu varoni. Par šo lomu viņš tika apbalvots ar "Oskaru".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!