Foto: Kristaps Kalns

Jūnija sākumā sākusies režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilmas "Puika ar suni" vasaras posma filmēšana, kas top filmu studijā "Mistrus Media" un tiek veidota Nacionālā Kino centra organizētās filmu programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" ietvaros. Piedāvājam fotoieskatu filmas tapšanas procesā Rīgā.

Filma vēsta par unikālā rīdzinieka Žaņa Lipkes dzīvi un notikumiem, kas vācu okupācijas laikā risinājās Rīgā un Lipkes mājā Ķīpsalā. Starp Latvijas personībām, kas no nāves glābuši citus, Žanis Lipke ir visspilgtākais piemērs – aizrautīgs, bezbailīgs avantūrists, kurš, pateicoties savai dabiskajai cilvēcībai, paglāba vairāk nekā pussimts nāvei nolemtu ebreju. Šie Latvijas vēstures traģiskie notikumi līdz šim nav atspoguļoti Latvijas kino, un tā būs pirmā spilgtā liecība par šo Latvijas vēsturei būtisko lappusi, uzsver filmas veidotāji.

Filma "Puika ir suni" ir režisora Dāvja Sīmaņa otrā spēlfilma, kas iecerēta kā vērienīga, precīza vēstures rekonstrukcija. Plānots, ka filma Latvijā uz ekrāniem nonāks 2018.gada rudenī.

Filmas "Puika ir suni" filmēšana tika uzsākta šī gada janvārī, vasaras posmā turpinās filmēšana Kauguros, Jelgavā, Tukumā, Jaunjelgavā un arī vairākās vietās Rīgā.

Filmas operators Andrejs Rudzāts, filmas māksliniece Kristīne Jurjāne, producenti Gints Grūbe un Antra Gaile, filmas scenārija autori Dāvis Sīmanis un Matīss Gricmanis. Filmas stāsts veidots pēc Ineses Zanderes topošās grāmatas motīviem, Žaņa Lipkes lomā aktieris Artūrs Skrastiņš, Johannas Lipkes lomā Ilze Blauberga, viņu dēla Ziga lomā skolnieks Matīss Kipļuks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!