Foto: DELFI

Elegantā 30. gadu atmosfērā 26. septembrī nosvinēta vēl viena programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" pirmizrāde – uz autogrāfu sesiju un svinīgo seansu saltajā un lietainajā rudens vakarā aicināja režisore Anna Viduleja un filmas "Homo Novus" komanda.

Pirmizrādes svinības aizsākās jau pēcpusdienā, kad "Galerijas Centrs" stiklotajā Rīdzenes ielas pasāžā bija iespēja satikt filmas galveno lomu atveidotājus un lūgt viņu autogrāfus. Uz autogrāfu sesiju bija ieradušies gan galveno lomu atveidotāji Kristīne Krūze-Hermane un Igors Šelegovskis, gan citi filmas tēlu iemiesotāji – Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Kaspars Zvīgulis un citi.

Atgādinām, ka "Galerijā Centrs" Rīdzenes ielas pasāžā šajās dienās ir aplūkojama filmas kostīmu izstāde.

Svinības turpinājās kinoteātrī "Splendid Palace", kur notika filmas pirmizrāde, pulcējot gan filmas radošo komandu, gan atbalstītājus.

Atgādinām, ka "Homo Novus" ir romantiska intrigu un pārpratumu komēdija, kuras pamatā ir Anšlava Eglīša romāns ar tādu pašu nosaukumu. Filma vēstī par jaunu un nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku Juri Upenāju, kas no laukiem ierodas Rīgā, lai iekarotu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā viņš nokļūst mākslinieku bohēmā un iemīlas. Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu. "Homo Novus" atdzīvinās 30. gadu Rīga un tā laika mākslas pasaule, sevišķu šarmu spēlfilmai piešķir 30. gadu tērpu atdarinājumi, retro automobiļi un īpaši izraudzītas Rīgas ieliņas, eksterjers un interjers, kas joprojām saglabā to laiku brīvvalsts šarmu.

Spēlfilmas scenāriste un režisore ir Anna Viduleja, kura jau sen loloja ideju par Anšlava Eglīša romāna ekranizāciju. "Homo Novus" galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, lomās ir Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Komēdijā filmējušās arī citas sabiedrībā pazīstamas personas, piemēram, Kaspars Kambala, Intars Busulis un Andrejs Žagars. Filmas veidotāju vidū ir arī operators Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Apvienotā Karaliste), producenti Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!