Фото: Publicitātes foto

Turpinot aizvadītā gada rudenī aizsākto rubriku "Latvijas kino skolu jaunatnei", janvārī sāksies jauniešu organizācijas "Jest;" un kinoteātra "Splendid Palace" skolēniem veltītā kinolektoriju cikla pavasara sesija. Jaunajā kinolektorija programmā tiks piedāvātas trīs jaunākās Latvijas režisoru filmas, kā arī iespēja klātienē tikties ar filmu autoriem.

Šī būs jau trešā reize, kad "Jest;" un kinoteātris "Splendid Palace" skolēnu kinolektoriju ciklā pievēršas Latvijas jaunākajām filmām. Sarunas ar filmu režisoriem moderēs jaunākās paaudzes kino entuziasti.

Kinolektoriju ciklā "Latvijas kino skolu jaunatnei 2019" piedalīsies filmu režisori, kuri kopā ar jaunākās paaudzes lektoriem – vecāko vidusskolas klašu audzēkņiem un studentiem – runās par filmu uzņemšanas gaitu, to tematiku un kontekstu, kā arī žanru īpatnībām.

Kinolektoriju cikls sāksies 24. janvārī, kad pulksten 11.00 un 14.00 tiks demonstrēta Māra Martinsona svētku komēdiju "Jaunā gada taksometrs". Filma ir stāsts par taksometra vadītāju Andreju (lomā Lauris Reiniks), kurš jau gandrīz beidzis maiņu Vecgada vakarā, kad aizmugurējā sēdeklī atstāta Jaungada dāvana viņam liek atcerēties raibo svinētāju kompāniju, kas tovakar paviesojusies viņa automobilī. Sarunu ar filmas režisoru Māri Martinsonu moderēs Jaņa Rozentāla mākslas skolas audzēkne Marianna Lapiņa.

Pavasari gaidot, kinolektorijs turpināsies romantiskās noskaņās ar jaunā režisora Jāņa Ābeles filmu "7 miljardi gadu pirms pasaules gala". Stāstu par diviem Latvijas jauniešiem (lomās – Raimonds Celms un Jana Herbsta), kuri sastopas Francijas dienvidos, taču atgriežas Latvijā, lai baudītu dzīvi, tiks demonstrēta21. februārī pulksten 11.00 un 14.00. Par to, kā minimāla budžeta apstākļos bija iespējams uzņemt filmu, kuras darbība norisinās divās valstīs, stāstīs režisors Jānis Ābele, bet sarunu moderēs LKA Nacionālās kino skolas režijas students Žulijens Nuhums Kulibali.

20. martā pulksten 11.00 un 14.00 tiks piedāvāta noslēdzošā kinolektoriju cikla filma – Gata Šmita vēsturiskais trilleris "1906". Filma aplūko notikumus gadā pēc 1905. gada revolūcijas, un stāsta par sociāldemokrātu kaujinieku Pelēko (Mārtiņš Kalita), kurš iepazīstas ar Violetu. Jaunā dzejniece cenšas iekarot vietu Rīgas literātu sabiedrībā, un abus pamazām sāk saistīt romantiskas jūtas. Tai pat laikā Pelēkais kopā ar saviem biedriem organizē pārdrošu uzbrukumu rūpnīcas kasei, lai iegūtu naudu bruņotas cīņas turpināšanai. Par to, kā Liepājas ēku kompleksā tika restaurēta vairāk nekā gadsimtu sena vēsturiskā telpa, stāstīs filmas režisors Gatis Šmits, bet sarunu moderēs jaunā kino kritiķe un zinātniece Dārta Ceriņa.

Lektorijiem var pieteikties skolēnu grupas ar skolotājiem. Cena par 3 lektoriju apmeklējumu (ieskaitot trīs filmu seansus) vienam skatītājam – 12 eiro, savukārt skolotājam vai klases audzinātājam – bez maksas. Pieteikt skolēnu grupas aicinām uz e-pasta adresi splendid@riga.lv vai pa telefonu – 67181145. Šis lektoriju cikls ir iekļauts iniciatīvas "Latvijas skolas soma" programmā.

Apmeklēt lektorijus un iegādāties cikla abonementus ir iespējams arī individuāli.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !