Francijas starptautiskā Kannu kinofestivāla tirgus sadaļā tiks izrādīta režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilma "Tēvs Nakts", informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa.

Filma ir par latvieti Žani Lipki un viņa ģimeni, kas Otrā pasaules kara laikā no nāves izglāba vairāk nekā 50 ebrejus. Filma cenšas atšķetināt galvenā varoņa drosmes noslēpumu, mēģinot saprast, vai tā pamatā ir azarts, pārgalvība, spīts vai pienākums pret savu tuvāko.

Kā ziņots, līdz 25. maijam Francijā norisinās 72. starptautiskais Kannu kinofestivāls, kura programmā "Directors' Fortnight" 17. maijā pulksten 14.45 pasaules pirmizrādi piedzīvos režisora Jura Kursieša un studijas "Tasse Film" kopražojuma spēlfilma "Oļegs".

Tāpat 18. maijā kinofestivāla tirgus sadaļā tiks izrādīta studijas "Rija" līdzproducētā pilnmetrāžas animācijas filma "Lote un pazudušie pūķi".

Kannu filmu tirgū darbojas Latvijas nacionālais paviljons, kas veidots sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Rīgas Filmu fondu, kas veidots kā aktīva lietišķu tikšanos un kontaktu veidošanas vieta festivālā akreditētajiem Latvijas filmu producentiem. NKC īpaši darbam Kannu festivāla Latvijas paviljonā sagatavojis un izdevis jaunāko un topošo Latvijas filmu katalogu.

Kannu starptautiskais festivāls ir viens no svarīgākajiem notikumiem pasaules kino dzīvē. Šogad tas notiek līdz 25.maijam un uz festivāla "Zelta palmas zariem" pretendē tādi pasaulē pazīstami kinomeistari kā Džims Džārmušs, Kventins Tarantino, Pedro Almodovars, brāļi Dardēni, Kens Loučs, Ksavjē Dolans, Terenss Maliks un citi. Kannu galvenā konkursa filmas vērtēs žūrija, kuru vada režisors Alehandro Gonsaless Injaritu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!