Foto: Publicitātes attēls

Noslēdzot savu 95. jubilejas sezonu, kinoteātris "Splendid Palace" piedāvās Šekspīra operas un kino sajūtu ballīti "Vasaras nakts ar Šekspīru", portālu "Delfi" informē kinoteātra pārstāvji.

Šajā vakarā viesiem būs iespēja izvēlēties vienu no diviem Šekspīra meistardarbiem – klasisko Baza Lurmena 1996. gada filmu "Romeo+Juliet" ar Leonardo Dikaprio un Klēru Deinsu galvenajās lomās, vai tiešraidi no Vīnes valsts opernama – Džuzepes Verdi "Otello" pirmizrādi, kurā galveno lomu dziedās Aleksandrs Antoņenko.

Filma tiks demonstrēta angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā, savukārt opera oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

Kā sola kinoteātra pārstāvji, visiem Šekspīra cienītājiem būs iespēja iejusties tā laika atmosfērā, izbaudot kinoteātra pagalmā uzburtā Veronas dārza noskaņas.

Eksistē mīts, ka Šekspīrs būtu bijis labs kino scenārists, ja vien nebūtu dzīvojis daudzus gadsimtus pirms kino dzimšanas. Ne velti visas viņa slavenākās lugas ne vien ik gadu no jauna iestudē pasaules teātros un opernamos, bet arī regulāri ekranizē.

Kinoteātra "Splendid Palace" kuratore Daira Āboliņa stāsta: "Kinoteātris noslēgs sezonu ar Šekspīra nakti. Tas nozīmē: kaislības, kuras ir izaicinājums pāri gadsimtiem, mīlestība, kura ir stiprāka par nāvi un māksla, kura nenoveco. Šekspīrs visos laikos literatūras pētniekiem un režisoriem ir bijis grūta mīkla. Sākot ar to – vai viņš vispār pats rakstījis savas lugas un, beidzot ar to, kā tās atbilst ne tikai XVI vai XVII gadsimtiem, bet kādas kritiķu un skatītāju vētras šie vēstījumi spējuši izsaukt arī XX. un XXI. gadsimtā."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!