Trešdien, 2. oktobrī, kinoteātrī "Splendid Palace" pirmizrādi piedzīvos uz patiesiem notikumiem balstīta Jura Kursieša filma par Latvijas nepilsoni, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā, taču drīz vien nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieks.

Ik gadu no cilvēku tirdzniecības jeb modernās verdzības pasaulē cieš 25 miljoni cilvēku. Seksuālā izmantošana, piespiedu darbs, orgānu tirdzniecība un fiktīvas laulības ir tikai dažas no mūsdienu verdzības formām, kurām tiek pakļautas vīrieši, sievietes un bērni, tostarp Latvijas iedzīvotāji. Lai gan 2018. gadā Latvijā reģistrēti tikai 23 cilvēku tirdzniecības upuri, reālais upuru skaits varētu būt daudzkārt lielāks, bet vēl vairāk Latvijas iedzīvotāju varētu būt pakļauti mūsdienu verdzībai ārzemēs.

"Oļegs pārstāv tos simtiem tūkstošu cilvēku, kuri šādi dzīvo. Tas nav tikai izmantotais latvietis Beļģijā vai igaunis Īrijā. Lai kāda būtu paša Oļega personība, neviens nav pelnījis nonākt zem tāda fiziskā un psiholoģiskā terora, kādu piedzīvo Oļegs. Katrs, kurš dzīvē piedzīvojis vardarbību no darba devēja, drauga, ģimenes locekļa vai mīlnieka, spēs identificēties ar Oļegu. Oļegu var raksturot kā nedrošu personību, tomēr spējīgu bezcerībā atrast risinājumu, pārvarēt sevi un rīkoties mērķtiecīgi. Šis stāsts ir līdz kaulam patiess un pavēsta vairāk par skaļiem manifestiem," stāsta režisors Juris Kursietis.

Galveno lomu filmā atveido jaunais Lietuvas aktierskolas talants Valentīns Novopoļskis (Valentin Novopolskij), otrā plāna lomās ir starptautisku atzinību ieguvuši poļu aktieri Dāvids Ogrodņiks (Dawid Ogrodnik), Anna Pročņaka (Anna Prochniak), Ādams Šiškovskis (Adam Szyszkowski) un Jurijs Djakonovs. Filmā piedalās arī Guna Zariņa, Edgars Samītis un citi Latvijā pazīstami aktieri.

Filma "Oļegs" ir Latvijas filmu studijas "Tasse Film", Lietuvas, Francijas un Beļģijas kopražojums. Filma tapusi ar Nacionālā Kino centra un Lietuvas Kino Centra atbalstu, turklāt 2017. gada decembrī projekts saņēma līdzfinansējumu prestižajā Beļģijas filmu fondā "The Centre du Cinéma et de l'Audiovisuel", kur projekti līdzfinansējumam tiek iesniegti no visas pasaules.

Kinoteātros visā Latvijā filma būs skatāma no 4. oktobra.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!