Filmas "Jelgava '94" aizkadru 5. sērijā var iepazīt galveno varoņu prototipus Jāni Joņevu, Ivaru Diržini un Raiti Lāci, kā arī uzzināt, ka Zombja dzīvokļa lokācija bija reālais šī prototipa vecmāmiņas dzīvoklis Jelgavā, kas vēl līdz pagājušajam gadam nebija zaudējis deviņdesmito gadu šarmu.

Filmas stāsta centrā ir 14 gadus vecais Jānis, Jelgavas puika ar zubra līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lapaspusi Jelgavas tīneidžera dzīvē – ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un galu galā līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki. Tas ir laiks, par kuru pieaugot, ļoti iespējams būs kauns, bet tikpat iespējams tas izrādīsies pats labākais dzīves periods. Filmas stāsts risinās uz 1994. gada notikumu fona – cietumnieku izbēgšana Jelgavā, mūzikas ierakstu nelegālais tirgus, Kurta Kobeina nāve.

Šī ir debija jaunajiem aktieriem Bruno Biteniekam, Aleksim Tauriņam, Endijam Žukam un Elizabetei Zviedrei. Filmā piedalās arī tādi labi pazīstami kā aktieri Andris Keišs, Guna Zariņa, Ieva Puķe, Kaspars Gods, Māra Ķimele, Elīna Vaska, Jānis Jarāns un citi.

Filma veidota Jura Podnieka studiijā, un tapusi pēc rakstnieka Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem, tās scenārija autors ir Matīss Gricmanis, režisors – Jānis Ābele.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!