Foto: AFP/Scanpix/LETA

Nacionālais kino centrs saņems divus miljonus eiro ražošanā esošu filmu atbalstam, mazbudžeta filmu projektu attīstīšanai un daudzsēriju filmu veidošanai, informēja Kultūras ministrijā.

Ar 800 000 eiro plānots sniegta ražošanā esošu filmu atbalstam epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanai jaunā koronavīrusa izplatības ierobežošanai. Tāpat šis finansējums paredzēts, lai kompensētu filmēšanas dienu skaita un izmaksu palielinājumu, kā arī līdzfinansējuma avotu zaudējumu.

Finansējums tiks piešķirts 15 filmu projektu papildu izmaksu segšanai un katra projekta vidējais finansējums būs 53 000 eiro.

No diviem miljoniem eiro mazbudžeta filmu projektu attīstīšanai plānots novirzīt 200 000 eiro. Plānots, ka finansējums tiks piešķirts divu filmu projektu attīstīšanai par 180 000 eiro, kā arī 20 000 eiro filmēšanas tehnisko nepieciešamību apzināšanai.

Vislielāko finansējumu - 1 miljonu eiro - paredzēts kvalitatīvu un mākslinieciski augstvērtīgu seriālu attīstīšanai un veidošanai. Paredzēts, ka finansējumu piešķirs divu seriālu izveidei, kur vienas sērijas vidējās izmaksas var sasniegt 71 400 eiro. Plānots, ka par šiem līdzekļiem uzņems kopskaitā 14 sērijas.

LETA jau vēstīja, ka valdība 2.jūlijā pieņēma gala lēmumu par 32 miljonu eiro novirzīšanu Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai kultūras nozarē, daļu naudas plānojot tērēt arī finanšu stabilizācijai nozares iestādēs, jauniem valsts pasūtījumiem un infrastruktūrai.

No 32 miljoniem eiro 10,6 miljoni paredzēti Covid-19 radīto seku mazināšanai, proti, finanšu situācijas stabilizēšanai valsts teātros un koncertorganizācijās, ministrijas pārraudzībā esošos muzejos, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Latvijas Nacionālajā arhīvā un Valsts kultūrkapitāla fonda radošo personu nodarbinātības programmai.

Savukārt 10,4 miljoni eiro paredzēti modernizācijai kultūras nozarē, kas būs valsts pasūtījumi jaunu kultūras vērtību radīšanā. Savukārt kultūras infrastruktūrai plānots piešķirt 11 miljonus eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!