Ievērojot piesardzības pasākumus un rūpējoties par savu skatītāju drošību, šogad savus norises datumus izziņojis kinofestivāls "Baltijas pērle". Festivāla seansi notiks kinoteātrī "Splendid Palace" no 7. līdz 12. oktobrim.

Kā "Delfi" saka festivāla rīkotāja Marina Ļipčenko – kino uz lielā ekrāna tiks izradīts vienmēr. "Cilvēki dodas un dosies uz kinoteātri ne jau skaņas, attēla vai ērto krēslu dēļ, bet tāpēc, lai dalītos šajā pieredzē ar tiem, kas atrodas blakus. Filmas skatīšanās vienatnē nav salīdzināma ar tās skatīšanos arī citu kinomānu pulkā. Jūs saista emocionālais prasīgums, laba gaume un izsmalcināts stils. Jūs esat kadra neiedomājamā skaistuma apburti un kopā cenšaties atrisināt režisora rēbusu. Jūs meklējat un atrodat atbildes uz saviem jautājumiem.Mūsu festivāls ir šādu cilvēku tikšanās vieta kinozālē, kur pārņem īpašas sajūtas," saka organizatore.

Festivāla programmā tiks iekļautas 16 filmas, kurās sev būtiski autorvēstījumu varēs atrast visdažādākā vecuma skatītāji ar visdažādākajām gaumēm. "Baltijas pērles" seansos" tiks piedāvātas izcilu režisoru, aktieru un scenāristu iedvesmas radītas filmas, kas aizraus, rosinās jūsu iztēli, liks apbrīnot un līdzpārdzīvot, informē festivāla rīkotāja.

"Turpināsim izrādīt labākos kinoklasikas darbus no 35 mm kinolentes, jaunas filmas, kuru pirmizrādes notikušas vai drīz notiks vērienīgākajos pasaules kinoforumos, kā arī ekstravaganto un jau tradicionālo programmu "Kino un mode"," stāsta Ļipčenko.

Festivālu atklās pasaulslavenā dāņu kinorežisora Tomasa Vinterberga komēdija "Druk" ("Vēl pa mēriņam", 2020) Filma tika iekļauta šī gada Kannu kinofestivāla oficiālajā programmā un tiks izrādīta gan Toronto, gan Sansebastjanas kinofestivālā.

Programmā iekļautas filmas, kurās redzami tādi aktieri kā Entonijs Hopkinss, Žiljeta Binoša, Madss Mikelsens, Džūdija Denča, Džūda Lovs, Mariona Kotijāra, Vigo Mortensens, Olīvija Kolmane un daudzi citi.

Tuvākajā laikā "Baltijas pērles" kinoprogrammas seansu plants tiks izvietots festivāla mājasalapā, kur būs arī informācija par biļešu iegādi.

"Ieviešot nepieciešamos drošības pasākumus, kinoteātra "Splendid Palace" vadība ir divkārt samazinājusi sēdvietu skaitu Lielajā un Mazajā zālē. Turklāt būs divreiz ilgāks seansu starplaiks, kurā pienācīgi izvēdināt telpas. Lai nepaaugstinātu biļešu cenas un vienlaikus padarītu festivāla apmeklējumu pēc iespējas patīkamāku, festivāls pārdos biļetes uz kinoseansiem tikai ģimenes paketēs – katrā pa 2, 3 vai 4 biļetēm," stāsta Ļipčenko ,uzsverot, ka cer uz skatītāju izpratni.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!