LKA Rīgas Kino muzeja un kinoteātra "Splendid Palace" rīkotais kinolektorijs "Tas, ko tu nedrīksti nezināt" norisināsies jau 16. reizi, aicinot atgriezties kinoteātrī un iepazīties ar kino klasiku, kas rosina domāt par to, ko nozīmē būt kopā. Šoreiz kinolektorijs norisināsies trīs seansos, kuros tiks izrādītas kino vēsturē nozīmīgas filmas ar lekciju pirms filmas.

2021. gada kinolektorija tēmas pieteikums ir "kopā?", domājot par to, ko nozīmē kopābūšana, kāda ir atbildība vienam pret otru, kā uzticēties citiem cilvēkiem un kādos brīžos nevar uzticēties citiem cilvēkiem, kas ir īpaši aktuāla tēma šobrīd, pandēmijas laikā. Filmu programma tika veidota, meklējot līdzsvaru starp labāk zināmām kino klasikas vienībām un tādām filmām, kas daudziem skatītājiem varētu būt jaunatklājums.

Pirmais seanss norisināsies 18. augustā: kinolektorija jauno sezonu atklās zviedru režisora, Eiropas kino smagsvara Roja Andersona melnā komēdija "Tu, kas dzīvo" (2007). Šī filma turpina režisora ierasto ceļu, attēlojot cilvēkus negaidītās, bet ikdienišķās situācijās ar precīzu humoru un atpazīstamu vizuālo rokrakstu. Pirms filmas – kino teorētiķa Viktora Freiberga lekcija.

Savukārt 1. septembrī būs iespējams noskatīties japāņu režisora Takaši Mīkes šausmu filmu "Kinoprove" par vīrieti, kurš septiņus gadus pēc savas sievas nāves rīko viltus kinoproves, lai atlasītu sev nākamo sievu. Viņu īpaši uzrunā Asami, jauna un skaista sieviete ar baisiem noslēpumiem pagātnē. Par šo šausmu kino žanra precīzo piemēru runās režisore Adriāna Roze.

Noslēdzošais kinolektorija seanss būs 15. septembrī, kad būs iespējams noskatīties latviešu kino klasiķa Jāņa Streiča mazāk zināmo filmu "Carmen Horrendum" (1989), par filmu runās kino kritiķe un kuratore Daira Āboliņa. "Carmen Horrendum" ir skarbs, pārsteidzošs un spēcīgs stāsts par karā cietušām sievietēm sieviešu hospitālī, kur viņas ārstējas pēc kara. Režisors Jānis Streičs 26. septembrī svinēs 85 gadu jubileju, un šīs filmas seanss būs iespēja atzīmēt leģendārā režisora jubileju, iepazīstoties ar viņa mazāk zināmām daiļrades šķautnēm.

Apmeklējot kinoteātri iekštelpās, ierodoties uz seansu personai jāuzrāda: personalizēta ieejas biļete, personu apliecinošs dokuments un digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!