Fоtо: Andrejs Strokins

Septembra izskaņā pie skatītājiem ir nonākusi jaunā daudzsēriju mākslas filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene" – par izdevēju, miljonāri Emīliju Benjamiņu, viņas izloloto žurnālu "Atpūta", ģimeni un traģisko likteni, kas kļuvuši par Latvijas vēstures leģendu.

Filmas otrajā sērijā skatītāji tiek iepazīstināti ar Emīlijas māsām Anniju un Minnu Simsonēm, kā arī Annijas dēlu Juri jeb Žoržiņu, ko Emīlija vēlāk adpotēja, padarot par Benjamiņu impērijas mantinieku.
Kas bija māsas Simsones un kādas bija viņu savstarpējās attiecības? Kāpēc Emīlija vēlējās adoptēt savas māsas dēlu? Seriāla "Emīlija. Latvijas preses karaliene" aizkadru otrajā sērijā stāsta vēsturniece Ineta Lipše. Video par lomām stāsta arī Uva Segliņa, Enzo Leonardo Borneo, Inga Tropa-Fišere un otrās sērijas režisore Kristīne Želve.

"Emīlijai piederēja daļa no Benjamiņu impērijas un viņa gribēja atstāt mantinieku arī no savas puses. Antona bērnus viņa nebija uzaudzinājusi un dabūjusi viņus jau faktiski pieaugušā vecumā. Tāpēc Emīlijai bija ideja, ka šo savu biznesa daļu gribētu kādreiz atstāt savam cilvēkam. Tā kā viņai pašai bērnu nav, bet māsai Annijai ir dēls Juris un pēc tam piedzimst arī otrs – Pēteris, viņas vienojas, ka Emīlija varētu adoptēt Juris un viņš būtu viņas īstenais mantinieks. Sākumā Emīlija un Antons bija nolēmuši adoptēt Juri kopīgi, bet acīmredzot, iesaistījās Antona pieaugušie bērni un kaut kādā veidā Antons mainīja lēmumu," stāsta Ineta Lipše.

Jau ziņots, ka filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" sešās spēlfilmas un vienā dokumentālā sērijā aptver laika periodu no Emīlijas Benjamiņas izdotā žurnāla "Atpūta" pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā. Katra sērija atspoguļo kādu zīmīgu Emīlijas Benjamiņas dzīves posmu, parādot dažādas viņas personības šķautnes, – ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras norisēm 20. un 30. gados un beigu beigās pašas darbinieku nodevību.

Filmu veidojuši trīs režisori – Andis Mizišs, Kristīne Želve un Dāvis Sīmanis. Dokumentālās sērijas režisors – Gints Grūbe. Scenāriju rakstījuši Baņuta Rubess, Ivo Briedis, Aiva Birbele, Tabita Rudzāte, konsultanti Māra Zālīte, Ineta Lipša, spēlfilmu sēriju režisori ir Kristīne Želve, Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis, dokumentālās sērijas režisors – Gints Grūbe, operators – Andrejs Rudzāts, filmas mākslinieki – Kristīne Jurjāne un Aivars Žukovskis, montāžas režisori – Andris Grants, Paula Popmane un Armands Začs, komponists – Kārlis Auzāns, skaņu režisors – Ernests Ansons, galvenais producents – studija "Mistrus Media", Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Emīlijas Benjamiņas lomā redzama aktrise Guna Zariņa, Antonu Benjamiņu atveido Juris Bartkevičs, Jāni Benjamiņu – Raimonds Celms, seriālā filmējušies arī daudzi citi pazīstami aktieri: Baiba Broka, Ligita Dēvica, Inga Tropa, Artūrs Skrastiņš, Anta Aizupe, Ģirts Krūmiņš, "Jaunāko ziņu" un "Atpūtas" redakcijas darbiniekus atveido Uldis Anže, Jēkabs Reinis, Lauris Dzelzītis, Dainis Gaidelis, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Arnolds Osis un citi.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !