Foto: Publicitātes foto

Kinoteātrī "Splendid Palace" 6. oktobra vakarā nosvinēta režisora Matīsa Kažas pilnmetrāžas filmas - pirmā latviešu vesterna "Wild East. Kur vedīs ceļš" pirmizrāde.

Darba augļus uz lielā ekrāna pirmoreiz baudīja filmas aktieri: galveno lomu atveidotāji Žanete Zvīgule un Dailes teātra aktieris Toms Veličko, kā arī Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Egons Dombrovskis, Niklāvs Kurpnieks, Inese Kučinska un Jānis Skutelis.

Pirmizrādes viesu vidū bija arī kultūras ministrs Nauris Puntulis, kino kritiķe Daira Āboliņa, interneta personība, satura veidotāja Beta Beidz, modele un raidījumu vadītāja Māra Sleja, populārais pašmāju reperis Reiks, režisori Dace Pūce un Gints Grūbe un daudzi citi.

"Pirmizrāde bija vairāku gadu smaga darba rezultāts mūsu komandai, tāpēc īpašs prieks, ka tā tika ieskandināta tik jaudīgi. Zālē bieži varēja dzirdēt smieklus, un tas liecina, ka auditorija uztvēra mūsu piedāvāto ironisko kino pasauli un dzīvoja līdzi notikumiem un varoņiem," emocijās dalās Matīss Kaža.

Foto: Publicitātes foto

Kā iepriekš vēstīts, filmas darbība risinās 19. gadsimta otrajā pusē, kad no baltvācu barona muižas īsi pirms kāzām pazūd topošā līgava. Eva ir aristokrāte, jauniete, kura uzaugusi baltvācu barona aizbildnībā. Īsi pirms plānotajām laulībām ar kādu savdabīgu Vīnes grāfu, Eva un viņas guvernante Magda nolemj pretoties barona iecerēm un īsteno bēgšanas plānu. Taču notiekošajā negaidīti iesaistās latviešu zemnieks Mikus, kuru nu tur aizdomās par jaunās dāmas nolaupīšanu. Barona rokaspuiši, valsts kriminālizmeklētājs, ungāru kovbojs un citi varoņi dodas ceļā, lai pazudušos jauniešus atrastu, jo Eva, kā izrādās, ir lielu bagātību mantiniece.

Filma uzņemta gan Latvijā, gan Itālijā un Zviedrijā. Itālijā, Dienvidtiroles reģionā, uzņemtas būtiskas ainas filmas prologam un dažādas epizodes ar zirgiem. Vesterns ir būtisks žanrs Itālijas kino vēsturē – tur tapuši tā sauktie "spageti vesterni", kuri 20. gadsimta 60. gados piedāvāja citādu skatījumu uz amerikānisko žanru.

Filmas producējošās kompānijas ir "Fenixfilm" un "Deep Sea Studios", galveno radošo komandu veido režisors, producents un scenārists Matīss Kaža, operators Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks Jurģis Krāsons, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, grima māksliniece Dzintra Bijubena, montāžas režisors Gatis Belogrudovs, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis, komponisti Miķelis Putniņš un Simons Gampers (Simon Gamper, Itālija), scenāriste Ilze Akmentiņa, producentes Una Celma un Dace Siatkovska.

Pirmizrādes un tikšanās radošo komandu plānotas gan kinoteātros "Apollo kino" un "Forum Cinemas" 7. oktobrī, gan "Cinamon Alfa" 8. oktobrī. Tikšanās priecēs arī skatītājus Liepājā un Ventspilī 9. oktobrī un Talsos 10. oktobrī. No 11. oktobra filma skatāma arī visā Latvijā. Skatītājus aicinām sekot līdzi informācijai viņu apdzīvotajās vietās – autori un filmas komanda dosies pa Latviju uz tikšanos un sarunām ar filmas skatītājiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!