Foto: Jānis Spurdziņš

Kopš novembra sākuma producējošā kompānija "Platforma" turpina spēlfilmas "Jumprava. Lielais notikums" uzņemšanu. Filmēšanas pirmais posms notika pirms gada – 2020. gada septembrī, bet uz lielajiem ekrāniem filma nonāks 2022. gada beigās.

Filma stāsta par populārās grupas "Jumprava" izveidošanu Latvijā 80. gados. Aktieri, kuri attēlo leģendārās grupas sastāvu, pirms filmēšanās vairākas nedēļas pavada mēģinājumos ar oriģināliem mūzikas instrumentiem, kas piemeklēti no 80. gadiem.

Kā iepriekš ziņots, stāsta pamatā ir jauniešu dzīve un kultūra 20. gadsimta 80. gados, laika posmā no 1984. līdz 1991. gadam, viņu centieniem uzrunāt savus domubiedrus un sabiedrību caur mūziku, par spīti pastāvošajai kārtībai valstī.

Grupas "Jumprava" četrotni filmā attēlo Gatis Grāvers (Aigars Grāvers), Roberts Vanags (Aigars Grauba), Raimonds Celms (Ainars Ašmanis) un Rihards Zelezņevs (Aigars Krēsla). Kā zināms, pirmos gadus grupas pamatsastāvā bija arī Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis, kurus filmā atveido Mārtiņš Kalniņš (Ingus Ulmanis) un Gvido Valters (Aigars Voitišķis), kā arī Hermanis Kaminskis un Jānis Biezais, kurus atveido Rūdolfs Apse (Hermanis Kaminskis) un Jānis Biezais (Māris Jurjāns).

Foto: Jānis Spurdziņš

Stāstā par mūziķiem un grupu caurvijas Jumpravas tā laika nozīmīgākās dziesmas. Pirms katra filmēšanas perioda, aktieru izveidotā mūziķu grupa daudz laika pavada mēģinājumos, jo visas filmā atskaņotās dziesmas būs aktieru 'dzīvajā' izpildījumā. Lai skanējums būtu maksimāli pietuvināts oriģinālajam, kā konsultanti mēģinājumos piedalās arī leģendārais grupas Jumprava sastāvs.

"Pielāgojoties situācijai, mums, producējošai kompānijai "Platforma", nācās mainīt filmas iznākšanas laiku, kas šobrīd ir pārcelts uz 2022. gada beigām," komentē filmas režisors Aigars Grauba.

Jau ziņots, ka filma top ar Nacionālā kino centra un Valmieras pašvaldības atbalstu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!