Foto: Kadrs no video

Oktobra sākumā Latvijas pirmizrādi piedzīvoja jauna filma – Uģa Oltes debija spēlfilmas žanrā – mitoloģiskais trilleris dabā "Upurga". Filma tapa īpašās vietās savvaļā, paļaujoties un pakļaujoties dabas spēkiem. Režisors un scenārists Uģis Olte šo kinodarbu ir nosaucis par "jauna vīrieša iniciāciju vissenāko dabas spēku priekšā". Kā tapa filma, kādus pārbaudījumus nācās izturēt aktieriem un visai uzņemšanas komandai – īpašās seriāla epizodēs pēta stāstnieks Gustavs Terzens. Piedāvājam noskatīties seriāla astoto epizodi. Iepriekšējās sērijas par filmas tapšanu var noskatīties šeit.

Astotajā sērijā filmēšanas komanda vairs nav pie savvaļā, pie upes, bet gan civilizācijā – industriālā vidē. Raidījuma stāstnieks Gustavs Terzens secina, ka režisors un producents piedurknē glabā vēl vienu neatklātu kārti. Tikmēr aktieri izvicina dūres, bet Terzens cenšas paspēlēties kino, līdz beidzot tiek pie īstas spēlēšanas – viņam ir jābūt kā lielam sunim aiz durvīm. Savukārt rakstnieks Andris Akmentiņš, kam filmā atvēlēta neliela, bet spilgta loma, izstāsta visu, ko zina, par lašu zveju un bebru medībām.

Jau ziņots, ka filmas "Upurga" galvenais varonis ir piedzīvojumu gids Andrejs. Viņš mežonīgas upes ielejā pazaudē savu māsu un viņas kolēģus – reklāmu filmēšanas grupu. Viņi nezina, ka šajā ielejā rudeņos uzplaukst dabas parādība, kam piemīt neprātīgs spēks.

Lomās – Igors Šelegovskis, Inga Tropa, Elvita Ragovska, Reinis Boters, Mortens Traaviks, Uģis Prauliņš u. c.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!