Foto: Lauris Aizupietis

Filma "Pansija pilī" turpina ceļu pie skatītājiem ar jaunām sērijām kinoteātros. Jau ceturtdien, 8. februārī, visā Latvijā sāks demonstrēt filmas trešo un ceturto sēriju un kino teātros "Splendid Palace" un "Forum Cinemas" atklāšanas dienā būs arī īpašie seansi.

Kā "Delfi" informē filmas veidotāji, "Pansija pilī" pirmās sērijas Latvijas kinoteātros pulcējušas vairāk nekā 12 000 skatītāju. Filma tiek demonstrēta vairāk nekā 100 dažādās izplatīšanas vietās Latvijā, "Pansija pilī" iespējamas arī noskatīties ārpus Latvijas vimeo.com platformā.

Filma veidota pēc rakstnieka Anšlava Eglīša populārā romāna "Pansija pilī" motīviem, un tajā attēloti vienas vasaras notikumi, dzejniekam Viktoram Eglītim dāvanā no valsts 20. gadsimta 20. gados saņemot vācbaltu baronam piederējušu nolaistu un izdemolētu 150 gadus vecu muižu. Filma dod iespēja izsekot notikumiem, kuros topošais rakstnieks Anšlavs Eglītis kopā ar brāli Vidvudu, tēvu Viktoru un viņa dzīvesbiedri Hildu Vīku sāk muižas atjaunošanu, vienlaikus atverot pansiju, kas kļūst par apkārtnes iedzīvotāju, pagātnes rēgu, pilsētas viesu un latviešu inteliģences attiecību krustpunktu un vienas vasaras skatuvi 20. gadsimta 20. gadu Latvijā.

Trešajā un ceturtajā sērijā varēs iepazīt jaunus personāžus, pansijas viesus – kasiera palīgu Alfonu Maltusu, bibliotekāri Paugas jaunkundzi, Visneru ģimenei, kā arī jauno kalponi Līnu, kura rada galvassāpes greizsirdīgajai Priedenei.

Foto: Lauris Aizupietis

Daudzsēriju filmā vēsturiskos Anšlava Eglīša romāna varoņu atveido aktieri Gundars Āboliņš, Rihards Zelezņevs, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Juris Strenga, Dana Bjorka, Dace Eversa, Lāsma Kugrēna, Olga Dreģe, Jānis Jarāns, Alise Dzene, Kaspars Dumburs, Artūrs Skrastiņš, Jēkabs Reinis, Gatis Maliks, Inese Kučinska un daudzi citi.

Pirms trešās un ceturtās sērijas pirmizrādes 8.februārī "Forum Cinemas" (pulksten 18.40) un "Splendid Palace" (pulksten 20) būs tikšanās ar filmas radošo grupu – aktieriem Gundaru Āboliņu, Rihardu Zelezņevu, Kristiānu Teterovski, scenāristi Tabitu Rudzāti, režisori Martu Elīnu Martinsoni, režisoru Andi Mizišu un seriāla producentiem Inesi Boku-Grūbi un Gintu Grūbi.

"Mēs esam pateicīgi redzēt jūs atgriežamies kino, paldies par lielo uzticību, pozitīvajām atsauksmēm, aplausiem, ko sniedzāt, skatoties filmas pirmās divas sērijas un apsolījumu, ka nāksiet atkal. Filmas tālākās epizodes un notikumi, kurus pēc Anšlava Eglīša aprakstījuši mūsu scenāristi Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, sola jaunus varoņus, lieliskus aktierus, kuru veidoto tēlu dialogi jau folklorizējušies, tāpēc tiekamies jau no ceturtdienas," tā viena no filmas producentēm Inese Boka-Grūbe.

Foto: Lauris Aizupietis

"Kad tu lasi Anšlava Eglīša grāmatas, tās tevi aizrauj tajā savā pasaulē. Veidojot kino dramaturģiju, viņš tevi paņem savā varā ar tēlu precīziem aprakstiem. Un stāsts veidoja no niansēm un nevis rakstītas stāsta līnijas, tāpēc, veidojot filmu, lielākais uzdevums bija, kā to pārnest uz filmas stāstu," tā filmas trešas sērijas režisors Andis Mizišs.

"Pats romāns "Pansija pilī" ir atmiņu vinjete. Katram, kurš lasījis romānu, ir savas atmiņas par to, savi priekšstati par Anšlavu, par personāžiem, tāpēc tā ir liela atbildība pret autoru, sevi un tiem, kuri romānu lasījuši," saka režisore Marta Elīna Martinsone, kura veidojusi filma ceturto sēriju.

Filmai ir septiņas aktierkino sērijas, kuru režisori ir Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone un Dāvis Sīmanis, bet astotās - dokumentālā sērijas režisors ir Gints Grūbe. Filmas operators ir Andrejs Rudzāts, scenāristi Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, galvenā māksliniece Kristīne Jurjāne, mākslinieks Jānis Kalniņš, grima māksliniece Ilze Trumpe, kostīmu mākslinieces Kristīne Jurjāne un Rūta Kuplā, producenti Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe. Filma veidota filmu studijā "Mistrus Media", kas jau iepriekš veidojusi daudzsēriju filmu "Emīlija. Latvijas preses karaliene".

Kinoteātros, seansu ietvaros, demonstrēs vairākas filmas sērijas vienā seansā: 1., 2. sērija – no 22. janvāra; 3., 4. sērija – no 8. februāra; 5., 6., 7. sērija – no 22. februāra; 8. – dokumentālā sērija speciālos seansos pēc 22. februāra.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!