Foto: Publicitātes attēli

Viens no visu laiku košākajiem un skandalozākajiem slavenību pāriem Itālijā ir Patrīcija Redžāni un slavenā modes nama "Gucci" mantinieks Mauricio Guči. Pāris apprecējās 1972. gadā un atradās oficiālā laulībā līdz 1994. gadam, kaut gan jau vairākus gadus pirms tam dzīvoja šķirti. Mauricio Guči nogalināja 1995. gadā, kad viņš devās uz savu biroju Milānā. Slepkava viņa ķermenī raidīja vairākas lodes, viņš saļima un mira turpat uz biroja kāpnēm. Savukārt Patrīcija Redžāni ieguva modes melnās atraitnes statusu 1997. gadā, kad atklājās fakts, ka Mauricio Guči slepkavību pasūtījusi tieši viņa.

Traģiskais un asiņainais mīlasstāsts ekranizēts 2021. gadā slavenā režisora Ridlija Skota filmā "Guči nams" ("House of Gucci"), kurā detalizēti apskatītas gan pāra kaislības, gan itāļu modes ģimenes Guči spraigā cīņa par ietekmi modes namā. Kopš februāra "Guči nams" skatāma LMT Viedtelevīzijā.

Filma jau pirms nonākšanas pie skatītājiem kļuva par sensāciju, jo Ridlijs Skots galveno lomu atveidei bija piesaistījis tādas zvaigznes kā Lady Gaga, Ādams Draivers, Džareds Leto, Als Pačīno un Selma Haijeka. Pati Patrīcija Redžāni bija paudusi sajūsmu, ka viņas personāža atveidei izvēlēta lieliskā Lady Gaga.

Foto: Publicitātes attēli

Ekranizējums izceļas ar mežonīgas ziepju operas dinamiku, ievelkot skatītājus vētrainas romantikas stāstā starp modes nama "Gucci" mantinieku Mauricio Guči (Ādams Draivers) un viņa varaskāro līgavu Patrīciju Redžāni (Lady Gaga), aptverot 25 gadus no skandalozā pāra dzīves. Tā kā filmas varoņi dzīvo augstās modes starmešos, "Guči nams" kinolente ir estētiski piesātināts ceļojums pagātnē – varoņi demonstrē smalkas rotas un dizaineru tērpus, bet dialogus pavada elpu aizraujoši interjeri, kuros teju ikkatra detaļa ir augstākās klases dizaina objekts.

Lai gan pašus Guči ģimenes locekļus spēlfilma neiepriecināja, viņu iesaistei bija būtiska nozīme kinodarba kopējā estētikā – viņi sniedza piekļuvi arhīviem, lai filmas mākslinieku komanda varētu izgatavot konkrētajam laika periodam atbilstošus tērpus un rekvizītus. Savukārt Patrīcijas Redžāni lomas atveidotāja Lady Gaga bez vilcināšanās sagādāja pāris tērpus no sava personīgā drēbju skapja!

Īstā melnā atraitne – Lady Gaga

Dziedātājai Lady Gaga fenomenāli ir izdevies iejusties kolorītās Patrīcijas Redžāni tēlā, vienlaikus atveidojot gan šarmantu savaldzinātāju, gan aukstasinīgu vīra slepkavu.

Foto: Publicitātes attēli

Holivudā mēļo, ja Lady Gaga nebūtu filmējusies kinolentē "Zvaigzne ir dzimusi" ("A Star Is Born", 2018, rež. Bredlijs Kūpers), viņa, visticamāk, nebūtu ieguvusi lomu Ridlija Skota filmā. Režisors jau vairāk nekā desmit gadus bija plānojis īstenot ieceri par Guči ģimenes stāsta atveidošanu kinolentē un pat piedāvājis Patrīcijas Redžāni lomu slavenajai Andželīnai Džolijai. Taču, kad Ridlijam Skotam vaicāts, kāpēc tik ilgi bija jāgaida šī šedevra iznākšana, viņš atbildējis: "Bija jāatrod īstā Patrīcija [Redžāni], un tas bija ļoti grūti."

Līdz ar filmēšanas sākumu Lady Gaga pilnībā ziedojās Patrīcijas Redžāni lomai – nokrāsoja brūnus matus un nenogurstoši strādāja pie itāļu akcenta, lai pēc iespējas precīzāk atbilstu tēlam. Kā norāda māksliniece, viņa pusotru gadu "nodzīvoja" kā Redžāni, lai gan pats kinodarbs nofilmēts rekordātri – filmēšana aizņēma tikai 43 dienas un filmu pabeidza nedēļu ātrāk, nekā plānots.

Slavēta un pelta

Tomēr filmu labi neuzņēma slavenās itāļu modes ģimenes pārstāvji. Kad tā nonāca uz ekrāniem, Patrīcija Redžāni bija sarūgtināta par faktu, ka Lady Gaga ignorējusi iespēju konsultēties ar viņu. Lady Gaga atzinusi, ka tam ir bijuši vairāki iemesli, tostarp arī tas, ka vēlējusies varoni veidot pēc savas iztēles. Piemēram, ikonisko frāzi "Father, Son, and House Of Gucci" ("Tēvs, dēls un Guči nams") Lady Gaga radījusi pati.

Foto: Publicitātes attēli

Tomēr galvenokārt Lady Gaga un filmēšanas komanda lēmumu tēla radīšanā neiesaistīt Patrīciju Redžāni pieņēma tāpēc, ka tas potenciāli glorificētu slepkavu. Vairākās intervijās Lady Gaga norādījusi: viena no Patrīcijas Redžāni vēlmēm ir būt godinātai par padarīto. Aktrisei neesot saistoši konsultēties ar personu, kuras rīcība viņai nav pieņemama. "Viņa tomēr nogalināja savu vīru," sacīja Lady Gaga.

Patrīcija Redžāni atgriezusies modes industrijā

1997. gadā Patrīciju Redžāni notiesāja uz 29 gadiem, bet 2000. gadā apcietinājuma termiņu samazināja līdz 26 gadiem. Tā dēvētā Itālijas modes melnā atraitne no cietuma iznāca 2016. gadā pēc tam, kad bija piekritusi apcietinājuma laikā strādāt. Sākotnēji viņa no šī piedāvājuma atteicās: "Es nekad dzīvē neesmu strādājusi un nedomāju sākt to darīt tagad!" Tomēr 2014. gadā viņa piekrita būt nodarbināta kostīmu un juvelierizstrādājumu firmā "Bozart". Tas sekmēja pirmstermiņa atbrīvošanu.

Par pašu Patrīciju Redžāni 2020. gadā ir uzņemta dokumentāla filma "Lēdija Guči – stāsts par Patrīciju Redžāni" ("Lady Gucci: The Story of Patrizia Reggiani"), kurā iespējams iepazīties ar Guči ģimenes traģēdiju no pašas slepkavības pasūtītājas skatpunkta.

Foto: Publicitātes attēli

Ridlija Skota mākslas filma "Guči nams" šobrīd skatāma LMT Viedtelevīzijā, savukārt dokumentālais stāsts par lēdiju Guči pieejams LMT Viedtelevīzijas HBO seriālu un filmu piedāvājumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!