Foto: Andrejs Strokins

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LCCA) izziņojis ikgadējo starptautisko laikmetīgās mākslas festivālu "Survival Kit", kas šoruden notiks Rīgā, no 6. septembra līdz 5. oktobrim.

Festivāla mākslinieciskā vadība 15. festivāla gadā uzticēta kuratoram Jusi Koitelam (Jussi Koitela), portālu "Delfi" informē LCCA pārstāvji. "Survival Kit" tēma šogad ietverta vārdā "Mērījumi", uzlūkojot šo jēdzienu gan kā zinātnisku un kvantitatīvu rādījumu, gan kā darbības vārdu, aicinot uz rīcību. Festivālā tiks pētīta zināšanu rašanās daba un tas, kā daudzveidīgās zināšanas veido atšķirīgu realitāti pilsētas iedzīvotāju kopienās.

"Rīga ir pārpilna zināšanām. Tās mīt ielās, mājās, kopienās un atmiņās. Zināšanu ietekme dažkārt ir acīmredzama, bet dažkārt tās mūsu dzīves ietekmē un veido nemanāmi, caurvijot sociālās un politiskās sfēras," festivāla koncepciju komentē kurators Jusi Koitela.

"Mērījumu" mērķis ir apzināt plaisu, kas izveidojusies starp dažādu ideoloģiju vadītām un atšķirīgā kultūrā sakņotām kopienām mūsu sabiedrībā, meklējot iespējamos saskares punktus starp tām, kā arī pārdomāt attiecības starp zināšanām, mākslu, pilsētvidi un to krustpunktiem, kļūstot par platformu kritiskai domu apmaiņai un starpdisciplinārai sadarbībai, raksta festivāla veidotāji.

Festivāla koncepta aktualitāti izceļ LCCA direktore Solvita Krese: "Šobrīd, kad Krievijas iebrukums Ukrainā rada seismiski turbulentu ģeopolitisko situāciju, kurā izjūtam nepārtrauktu trauksmi, bailes un dusmas, ir ļoti svarīgi meklēt sastapšanās vietas un pārejas pilsētas audumā, lai būvētu horizontālus sadarbības tīklus starp dažādām sabiedrības grupām, izmantojot pilsētā akumulētās zināšanas, vairojot kopīgu izpratni par pozitīvu nākotnes scenāriju iespējamību."

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls "Survival Kit" izveidots 2009. gadā un šobrīd kļuvis par vērienīgāko ikgadējo laikmetīgās mākslas notikumu Baltijā. Katru gadu festivāls aicina kuratoru (vai kuratorus) izvēlēties pētāmās tēmas un aicināt māksliniekus no visas pasaules iedomāties alternatīvus izdzīvošanas scenārijus."Survival Kit 15" mākslinieciskais vadītājs Jusi Koitela ir neatkarīgs kurators un fonda "Frame Contemporary Art Finland" programmas vadītājs. Viņa kuratora darbs savij mākslu, iemiesotās pētniecības metodes, telpiskos pilsētvides kontekstus, sadarbību, viesmīlību un materialitāti dažādu formu izstāžu un zinību apmaiņas veidos. Šogad viņš ir arī viens no Somijas paviljona kuratoriem 60. starptautiskajā Venēcijas Biennālē.

Festivāla dalībnieki un norises vieta tiks izziņota 2024. gada vasaras sākumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!