Foto: Publicitātes attēls

Ar vērienīgu grupas izstādi, kas būs skatāma no 25. aprīļa līdz 8. jūnijam, savu desmito pastāvēšanas gadadienu svinēs mākslas galerija "427", portālu "Delfi" informē viens no galerijas saimniekiem, mākslinieks Kaspars Groševs.

"427" (jeb 427 galerija, jeb Four To Seven) durvis atvēra 2014. gada aprīlī mazā viesistabas veida telpā Latgales priekšpilsētā, pirms tā pārcēlās "baltā kuba" galerijas telpas versiju Stabu ielā. Galeriju dibināja mākslinieki Kaspars Groševs un Ieva Kraule-Kūna (2014-2015), vēlāk galerijas kodolam pievienojās Marta Trektere (2016-).

Kā stāsta Groševs, jau no sākuma "427" mērķis ir bijis sastapties ar jauniem piedzīvojumiem mākslā, sadarbojoties ar zinātkāriem un drosmīgiem vietējiem un starptautiskiem māksliniekiem, ar kuriem "427" vadītāji ir satikušies sarunās, kopīgos vēlos vakaros, dalītās īpatnībās un mīlestībā pret "nebijušām sajūtām". Desmit gadu laikā ir sarīkotas gandrīz 70 izstādes, neskaitot koncertus, performances, ballītes, lasījumus, lekcijas, "flash tattoo" pasākumus. "427" ir arī aktīvi vedusi Latvijas mākslu uz ārvalstīm – Parīzi, Amsterdamu, Prāgu, Vīni, Barselonu, u.c.

"Tāpat kā jebkurā dzīves telpā, arī galerijas aizmugures birojs pamazām sāka apaugt ar pamestiem, aizmirstiem, nepareizi piegādātiem, iemainītiem mākslas darbiem, kas pārtapuši par "427" kolekciju, kas iezīmēs galerijas desmitgadi. Kolekcija, ko veido skices, zīmējumi, gleznas, video un skaņu darbi, skulptūras un objekti, fotogrāfijas un citi mediji, ir kā pastāvīgi mainīgs organisms ar iespējamiem turpinājumiem un mutācijām. Kolekcijas mērķis ir izpētīt, ko nozīmē izstādīt virkni mākslas darbu, kas kolekcijā bieži vien parādās diezgan procesuālā un spontānā veidā," stāsta Groševs.

Kolekcijā pārstāvēti mākslinieki 0.0.1.0.0., 3/8, Bora Akinciturk, Uģis Albiņš, Ēriks Apaļais, Armands Benders, Māris Bišofs, Kaspars Brambergs, Frank Boyd, Anna Ceipe, Jānis Dzirnieks, Īrisa Erbse, Ricardo van Eyk, F5, Vincenzo Ferlita, Gints Gabrāns, GolfClayderman, Andrejs Gradinārovs, Inese Groševa, Kaspars Groševs, Ethan Hayes-Chute, Philip Hinge, Katrīna Ieva, Atis Izands, Mirak Jamal, Labais Dāma, Lazybra, Raids Kalniņš, Lev Kazachenko, Venyamin Kazachenko, kormak, Ieva Kraule-Kūna, Austra Ķimele, Albin Looström, Cian McConn, Daria Melnikova, OAOA, Marija Olšauskaite and Ieva Kabasinskaite, Luīze Nežberte, Dāvis Ozols, Jaakko Pallasvuo, Carl Palm, Ieva Putniņa, Rūdis Romanoss, Gints Rudzītis, Kamiar K. Rue, Matīss Runtulis, Līva Rutmane, Shady Ladies, Līga Spunde, Roberts Svizenecs, Rūdolfs Štamers, Viktor Timofeev, Marta Trektere, Evita Vasiljeva, Ola Vasiljeva, Elīna Vītola, Tore Wallert, Bogna Wisniewska, Amanda Ziemele.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!