Foto: Publicitātes foto
Svētdien, 22. septembrī plkst. 12 Rīgas Mākslas telpā notiks vēlās brokastis ar izstādes "...lai gadījums kļūtu par notikumu..." māksliniekiem Aigaru Bikši, Krišu Salmani un Ievu Iltneri. Sarunu vadīs izstādes kuratore Solvita Krese, portālu "Delfi" informē izstādes rīkotāji.

Vēlās brokastis ir tikšanās ar māksliniekiem neformālā gaisotnē, piedāvājot iespēju izstaigāt izstādi kopā ar tās veidotājiem, piedalīties sarunā ar māksliniekiem un vienlaikus baudīt mākslinieku iecienītās brokastu uzkodas.

Krišs Salmanis ir mākslinieks, kura uzmanības lokā ir no ikdienišķā, labi pazīstamā atvasinātu sajūtu un parādību iracionālā puse, šķietami netveramais, kas prāta spēļu un mākslinieka darbarīku lietojuma rezultātā iegūst vizuālu tveramību. Šogad pārstāvējis Latviju Venēcijas biennālē. Izstādē "...lai gadījums kļūt par notikumu..." redzams Kriša Salmaņa videodarbs "Garā diena", par kuru K. Salmanis saka: "Šis ir mans otrais videodarbs ar šķūņiem. Tie man patīk, jo ir skaisti. Es zinu, ka "skaistums" saistībā ar laikmetīgo mākslu ir problemātisks vārds, bet man darbošanās šīs nolemtības apstākļos šķiet skaista. Un vecie šķūņi, kas lēni grūst viscaur Latvijā, to iemieso."

Aigars Bikše ir tēlnieks ar izteiktu plastiķa talantu, mīl pārsteigt ar asprātīgiem instalāciju risinājumiem, vides objektiem, akcijām un aktuāli konceptuāla satura izvērsumiem skulptūrā, nereti lietojot netradicionālus materiālus. Par savu radošo darbību Aigars Bikše saka: "Man patīk veidot, un man patīk uzrunāt. Darbi rodas no nespējas neko nedarīt un no patikšanas darīt." Izstādē "...lai gadījums kļūtu par notikumu..." redzami Aigara Bikšes darbi no cikla "Laiks izglābs vēsturi", kurā Bikši interesē vēsture, kas pastāv kā apziņas daļa, vēsture, kas ir mainīga un nepārtraukti cita.

Ieva Iltnere ir gleznotāja, kuras darbos apvienojas konceptuāla, prātiski izsvērta uzdevuma izvēle ar izsmalcinātas koloristes pieeju formveidei. Ironijas klātbūtne atvēsina jebkuras aktuāli sakāpinātas tēmas pārnozīmīgumu. Izstādē "....lai gadījums kļūtu par notikumu..." apskatāmi Ievas Iltneres gleznas, tapušas laika posmā no 2002. līdz 2004. gadam. Ieva Iltnere: "Divas gleznas ir no vienas ļoti personiskas sērijas – izstādes "Laimīgā bērnība". Es atradu savus bērnu dienu zīmējumus, un tie nelika man mieru. Kad tu tos skaties, atceries kaut ko no it kā citas dzīves. Trešā glezna arī ir no sērijas, no izstādes "Stāsti". Ironisks redzējums par Marijas pasludināšanu."

Izstāde "...lai gadījums kļūtu par notikumu..." iepazīstina ar "ABLV Bank" veidoto kolekciju topošajam Laikmetīgās mākslas muzejam. Izstādes kuratore – Solvita Krese, izstādē pārstāvētie mākslinieki: Ēriks Apaļais, Jiri Arraks, Jānis Avotiņš, Arnis Balčus, Aigars Bikše, Juris Boiko, Māra Brašmane, Evelīna Deičmane, Andris Eglītis, Gints Gabrāns, Barbara Gaile, Andris Grants, Dmitrijs Gutovs, Kristaps Ģelzis, Ieva Iltnere, Kaido Ole, Oļegs Kuļiks, Maija Kurševa, Leonards Laganovskis, Imants Lancmanis, Paulis Liepa, Katrīna Neiburga, Vīgants Paukšte, Miervaldis Polis, Inta Ruka, Krišs Salmanis, Alnis Stakle, Antans Sutkus, Andress Tolts, Aija Zariņa, Zilie deguni.

Izstāde apskatāma Rīgas Mākslas telpā no 20. septembra līdz 27. oktobrim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!