Foto: Rolands Briedis
Palerijā "Crous de Paris", Parīzē. Francijā ceturtdien, 1. decembrī, atklāta izstāde "Nākotnes gravitācija", kuras autori ir Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti un absolventi – Kristaps Andersons, Monta Apsāne, Mareks Kolāts, Krišjānis Mežulis, Sandra Strēle. Izstādes kuratore – Elīna Ģibiete, portālu "Delfi" informē LMA pārstāve Linda Indriksone.

Tās atklāšanā piedalījās arī Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis un LMA rektors Aleksejs Naumovs. Izstāde Parīzē ir apskatāma līdz 16. decembrim.

"Esmu gandarīts, ka mūsu studentu izstāde prestižajā mākslas galerijā "Crous de Paris" tika uzņemta ar ovācijām. Galeriju "Crous" tīkla direktors Denis Lamberts (Denis Lambert) ir sajūsmā par ekspozīciju un profesionalitāti, ar kādu tā ir iekārtota, tāpēc jau esam vienojušies par sadarbības turpināšanu. Prieks, ka kopā ar studentiem Parīzes apmeklējuma laikā arī paguvām uzgleznot darbus alla prima tehnikā,” stāsta LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs.
Jauno Latvijas mākslinieku izstāde uzdod virkni jautājumu par nākotnes ietekmi un ietekmējamību, tās attāluma robežu un savietojamību ar katra personīgo izjūtu telpu. Izstādes ekspozīcija ir stāsts par cilvēka atrašanās vietu dažādās laika dimensijās, piedāvājot katra mākslinieka personīgo skatījumu, vienlaikus esot dialogā vienam ar otru.

Izstāde “Nākotnes gravitācija” ilustrē nākotnes mākslu un tās lomu nākotnē Latvijas jauno mākslinieku skatījumā un ir daļa no Latvijas Mākslas akadēmijas simtgadei veltītā projekta “Nākotnes māksla / nākotnes zīmes”, kurš Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas valsts simtgades laikā iniciē jaunās mākslas nākotnes redzējuma dimensiju. Apmaiņas programmas mērķis ir iedvesmot māksliniekus radīt nākotnes vīzijas un ar tām dalīties. Vienlaicīgā atrašanās atsevišķi un kopā apliecina cilvēces esības trauslo robežu starp personisko un kolektīvo, uzdodot arvien vairāk jautājumu par vēlamā attiecībām ar esošo.

Galerija "Crous de Paris" ir pilnībā saistīta ar jauniešu mākslu, tās darbībā atbalsojas Parīzes CROUS mērķi un attieksme pret studentiem. Ik gadu šajā 160 m2 plašajā izstāžu zālē divas nedēļas apskatāmi apmēram divdesmit jauno mākslinieku darbi. To autori ir Francijas mākslas augstskolu studenti, un darbus izraudzījusies starptautiska laikmetīgās mākslas profesionāļu veidota žūrija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!