Foto: Publicitātes attēls

Arī 2017./2018.gada sezonā Dailes teātris turpinās piedāvāt radošās programmas un aicināt uz izstādēm Dailes teātra Mākslas telpā "Brīvības 75". Jaunās sezonas pirmā izstāde būs mākslinieku grupas "Pasīvā dekadence" rīkotā izstāde "Siltais Zīmuls", preses konferencē 12. septembrī pavēstīja teātra pārstāvji.

Mākslinieku grupu "Pasīvā dekadence" 1993. gadā dibināja Roberts Koļcovs un Vilipsōns. Grupas rīkotās zīmējumu izstādes sākumā tika iecerētas kā "dekadentu" uzaicināto mākslinieku radošās izpausmes tieši zīmuļa tehnikā. "Siltais Zīmuls" būs jau devītā "Pasīvās dekadences" organizētā zīmējumu izstāde kopš 1993. gada, kad šāda izstāde tika sarīkota galerijā "Stalla" Rīgā. Šo gadu laikā sarīkotas deviņas izstādes, pēdējā izstāde "Priežsulas spēks" notika 2013. gadā Jūrmalas pilsētas muzejā.

Tagad "dekadenti" ir nobrieduši kārtējai izstādei. Mākslas, radīšanas un dzīves pieredze devusi izstādei nosaukumu "Siltais Zīmuls" – tas norāda uz īpašajām un tiešajām saiknēm starp mākslinieku un viņa darba "ieroci". Parasti ar zīmuli veidotie darbi ir kā starpposms līdz nākamajai skulptūrai, gleznai vai citam mākslinieka iecerētajam radošās izpausmes veidam. Skatītājam bieži šis starpposms paliek neredzams. Šajā izstādē zīmējums tiks padarīts redzams mākslas baudītāju acīm un parādīts kā suverēns mākslas darbs, kam ir tiesības uz savu esamību.

Izstādē piedalīsies mākslinieki Džemma Skulme, Gunārs Krollis, Māris Bišofs, Roberts Koļcovs, Vilipsōns, Aleksejs Naumovs, Helēna Heinrihsone, Anna Heinrihsone, Ivars Heinrihsons, Māris Subačs, Ieva Iltnere, Sandra Krastiņa, Dāvis Ozols, Normunds Brasliņš, Oļegs Dzjubenko, Kristians Brekte, Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Kristiana Dimitere, Juris Dimiters, Anete Paegle, Elīna Zunde, Baiba Baiba, Anna Egle, Kristaps Zelmenis un Jegors Buimisters.

Izstādes "Siltais Zīmuls" kuratori ir Roberts Koļcovs un Vilipsōns. Izstādes producente – Indra Vilipsone.

Izstāde no 20. septembra līdz 18. decembrim bez maksas būs apskatāma stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!