Foto: DELFI
Piektdien, 2. augustā, pulksten 16.00 Cēsu Izstāžu namā tiek atvērta latviešu mākslas klasiķes gleznotājas Birutas Delles izstāde "Daba skatās uz mums" un keramiķes Elīnas Titānes izstāde "Atspulgi", portālu "Delfi" informē Cēsu novada pašvaldības pārstāvji.

Birutas Delles izstāde "Daba skatās uz mums"

Māksliniece Biruta Delle līdz 1967. gadam mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijā. Kā vienu no nozīmīgākajiem saviem pedagogiem viņa min Konrādu Ubānu.

"Biruta Delle mākslinieciskajā darbībā un dzīves norisēs vienmēr saglabājusi individuālu redzespunktu, glezniecību izmantojusi kā patiesības atklāsmes veidu. Mākslinieces darba liela nozīme sižetiem, šifrētam saturam, zemtekstiem. Figurālajās kompozīcijās Delle risinājusi filozofiskus jautājumus, portretos pievērsusies galvenokārt radošu personību atklāsmei, ainavā visbiežāk izmantoti pilsētas nomales motīvi, kuros mazsvarīgāks ir konkrētais redzējums, bet suģestē noskaņu emocionālā atklāsme. Visa mākslinieces glezniecība atklāj savas paaudzes iekšējās pretrunas, dramatismu, pat traģismu, kas nereti savijas ar tiešu ironiju", par mākslinieci teikts enciklopēdijā "Māksla un arhitektūra biogrāfijās" (1999).

"Mani fascinē daba un nevis kaut kādi notikumi, vēstījumi. Iedziļināšanās dabā ir kā īpaša pasaule, tam esmu veltījusi savu mūžu."

Šīs izstādes skatītāji būs pirmie, kuri redz gleznas ar nosaukumu "Daba skatās uz mums".

Birutas Delles darbi atrodas Nacionālajā Mākslas muzeja krājumā, Mākslinieku savienības un daudzās privātās kolekcijās.

Elīnas Titānes izstāde "Atspulgi"

"Atspulgi" ir mākslinieces Elīnas Titānes laikmetīgās keramikas darbu izstāde – skulptūru, kuras tapušas pēdējo 13 gadu laikā dažādos keramikas materiālos (porcelāns, māls, akmens masa, šamots). Objektu izlase šai izstādei ietver dažādas ekspozīciju kolekcijas (Vienotība daudzveidībā, Mainīgās, Bezgalības cilpas, Sakrālās rotaļas, Paralēles u.c.)

Nosaukums "Atspulgi" ir izvēlēts kā asociatīvi daudzslāņains un darbus vienojošs. Eksponētās skulptūras ir izstādītas gan dažādās izstādēs Latvijā un ārpus tās. Telpu arhitektoniskais izvietojums un secība veido katrā no tām savu, atšķirīgu materiāla un vizuālās izteiksmes ekspozīcijas grupu, saskaņā ar telpas un objektu mijiedarbību.

Abas izstādes Cēsīs apskatāmas līdz 15. septembrim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!