No 3. septembra līdz 3. oktobrim Latvijas Fotogrāfijas muzejā būs skatāma Rīgas Fotogrāfijas biennāles "Next 2021" izstāde "Digitālie viduslaiki", kas apvienos divu mākslinieku personālizstādes – Āpa Tepera (Aap Tepper, EE) izstādi "Materialitātes ēna" un Kristīnes Krauzes-Sluckas (LV) izstādi "Paklausīgs pieskāriens".

Kā "Delfi" informē Rīgas Fotogrāfijas biennāles organizatori, mākslinieki izstādē uzmanību pievērš "procesam, kas apskata to, ka ar digitālo tehnoloģiju parādīšanos sabiedrībā ir sācies jauns temporalitātes posms, kur ātrums, mobilitāte un globalitāte ir tā raksturojošās iezīmes."
Izstādes kuratore ir Anete Skuja.

"Lai gan digitālā vide paver jaunas informācijas ātruma, mobilitātes un pieejamības iespējas, tā nesniedz galīgu garantiju kolektīvās atmiņas saglabāšanā. Attīstoties veidiem, kā mēs ražojam un saglabājām informāciju, pastāv risks nokļūt "digitālajos viduslaikos" jeb digitālās ēras radītā atmiņu iztrūkumu periodā, padarot informāciju vai atmiņas nepieejamu vai iztrūkumiem pilnu. Eksperti nodēvējuši 21. gadsimtu par "informācijas melno caurumu", jo šodien radītā digitālā informācija varētu nebūt nolasāma nākotnē un pastāv nopietns risks, ka visa šī gadsimta digitālā vēsture var kļūt nenolasāma un neatgūstama," raksta izstādes veidotāji.

Āpa Tepera personālizstāde "Materialitātes ēna" palūkosies uz digizitālizācijas procesu caur tradicionālās reprezentācijas prizmu, analizējot digitalizētā attēla iespēju saglabāt objektu un šī procesa radīto ietekmi uz vizuālo kultūru. Āpa Tepera personālizstādi papildinās arī jaunradīta sērija "Citu attēlu attēli", kas pievēršas mākslīgā intelekta automātiskajām alterācijām. Kristīnes Krauzes-Slucka personālizstāde "Paklausīgais pieskāriens" aplūko cilvēka pieskāriena fundamentālo nozīmi digitālajā laikmetā, kad ierīces pakļautas cilvēka pirksta kontrolei.

Izstādē 17. septembrī pulksten 18 Rīgas Fotogrāfijas biennāles un Latvijas Fotogrāfijas muzeja "Facebook" platformās norisināsies tiešraides saruna ar izstādes dalībniekiem, aplūkojot digitālās vides ietekmi uz fotogrāfiskā attēla materialitāti – digitālajām manipulācijām, informācijas iztrūkumiem un mākslīgā intelekta automātiskajām alterācijām – kontekstā ar izstādē redzamajiem mākslas darbiem. Izstādes mākslinieki – Kristīne Krauze-Sluka un Āps Tepers – iepazīstinās ar savu radošo darbību, kas aktualizē digitālo un analogo resursu miejiedarbību, savukārt, izstādes kuratore, Anete Skuja, iepazīstinās ar izstādes koncepciju, pieskaroties fotogrāfiskā attēla materialitātes pārmaiņām digitālo tehnoloģiju dominances un fotogrāfiskā medija transformācijas kontekstā.

Rīgas Fotogrāfijas biennāle "Next" ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. "Next" uzmanība tiek pievērsta Baltijas, Ziemeļvalstu un citu Eiropas valstu jaunajiem māksliniekiem, kas vēl ir savas radošās karjeras sākumā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !