Foto: F64
Šā gada 1. oktobrī noslēdzies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2021" rudens balsojums. Skatītājiem un klausītājiem bija jāvērtē darbi astoņās kategorijās, finālam kvalificējās viens darbs katrā no tām – vislielāko sabiedrības atbalstu saņēmušais. Finālistu vidū ir arī plašu rezonansi izraisījušais mākslinieka Kristiana Brektes sienas gleznojums jeb murālis "Veltījums Džemmai Skulmei" uz Rīgas 40. vidusskolas sienas. Darbs balvai nominēts kategorijā "Pārsteigums".

Kā atgādina balvas organizatori no Latvijas sabiedriskajiem medijiem, rudens balsojumam tika izvirzīti darbi, kas tapuši no šī gada maija līdz 31. augustam.

Kategorijā "Mūzika" finālam izvirzīts Elīnas Garančas un Raimonda Paula koncerts "Ja tevis nebūtu..." 24. jūlijā. Koncertu rīkoja Latvijas Nacionālais teātris, piedalījās: "Sinfonietta Rīga", diriģents Normunds Šnē un instrumentālā grupa Raimonda Macata vadībā.

Kategorijā "Kino" finālam izvirzīta filma "Tizlenes", ko veidojusi režisore Marta Elīna Martinsone. Studija "Ego Media".

Kategorijā "Teātris" finālam izvirzīta Viestura Kairiša izrāde "Smiļģis" Dailes teātrī.

Kategorijā "Vizuālā māksla" finālam izvirzīts Kirila Panteļejeva personālizstāde "5 istabas" Mākslas galerijā "Noass".

Kategorijā "Literatūra" finālam izvirzīts: Kristīnes Želves romāns "Grosvaldi". Izdevniecība "Neputns".

Kategorijā "Mantojums" finālam izvirzīts atjaunots Ķemeru vēsturiskais parks. Organizatori - Jūrmalas pilsētas dome, SIA "Livland Group", pilnsabiedrība "RERE BMV", "SIA "Isliena V" un SIA "Jurēvičs un partneri".

Kategorijā "Notikums" finālam izvirzīts Imanta un Gido Kokaru simtgadei veltīts svētku dziesmu vakars "BrāliBrāli" 14. augustā. Mežaparka Lielā estrāde, režisors Juris Jonelis, mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags.

"Kilograms kultūras 2021" pēdējais – Ziemas balsojums – notiks 2022. gada janvārī, kad balsot varēs par kultūras notikumiem, kas sabiedrības vērtējumam nodoti no 2021. gada septembra līdz decembrim. Pēc tam darbi, kas Pavasara, Rudens un Ziemas balsojumos saņēmuši vislielāko skatītāju un klausītāju atbalstu, sacentīsies fināla balsojumā.

Organizatori arī atgādina, ka ikviens var ieteikt kultūras baudīšanas vietu kategorijā "Mana kultūrvieta". Kultūrvietu ieteikumi tiek apkopoti visa gada garumā, bet balsot par tām būs iespējams tikai fināla balsojumā 2022. gada sākumā.

"Kilograms kultūras" ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls "lsm.lv" Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!