Foto: Anna Matule

Tuvojoties 2023. gada izskaņai, mākslas centrs "Zuzeum" jau trešo gadu aicina piedzīvot Latvijas modernās un laikmetīgās mākslas notikumu - tirgu "Zandele".

Kā vēsta mākslas centra pārstāvji, šis gads iezīmē jaunu posmu, jo "Zandele" atver durvis Rīgas mākslas galerijām un neatkarīgo mākslinieku kopienai. Mākslas centrs "Zuzeum" piedzīvos pārmaiņas, kļūstot par satikšanās vietu māksliniekiem, jomas profesionāļiem, mākslas entuziastiem un zinātkārajiem.

"Zandele" notiks no 14. līdz 30. decembrim.

Mākslas tirgus galvenais mērķis ir mākslas un sabiedrības satuvināšana, vēsta rīkotāji. "Zandeles" komanda aicina ikvienu apmeklētāju doties savā mākslas kolekcionēšanas piedzīvojumā, šogad piedāvājot ne tikai aplūkot un iegādāties mākslas darbus, bet arī iespēju klātienē satikties ar māksliniekiem un galeriju pārstāvjiem.

Mākslas tirgus vizuālo identitāti izstrādā "Zuzeum" komanda, bet tirgus iekārtošanā mākslas centrs turpina sadarbību ar arhitektiem no studijas "Sija". Kā norāda arhitekti: "Mākslas tirgus "Zandele" arhitektūrā ilgtspējība ieņem centrālo vietu, un tai par pamatu ņemti otrreiz izmantoti materiāli, kuriem tiek dota iespēja pārdzimt jaunā veidolā. Esam vēlējušies izveidot iekārtojumu, kas rotaļājas gan ar krāsu akcentiem, gan galeriju izkārtojumu, radot dzīvīgāku telpisko pieredzi."

Mākslas tirgus norisi papildinās dinamiska publiskā programma. Organizatori aicina piedalīties izzinošās sarunās kopā ar māksliniekiem un jomas profesionāļiem, iesaistīties pārdomu rosinošās diskusijās un pieredzēt radošuma pilnas aktivitātes bērniem.

"Zandele" vol. 3 dalībnieku saraksts:

"427", Ādams Tills, Anita Arbidāne, Ansis Starks, Arnis Balčus, ASNI, DOM galerija, ISSP Galerija, Izsoļu nams / galerija "Jēkabs", Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, "LOOK!", Mark Sun Roz, "Maxim Boxer Gallery", Mākslas Vēstniecība, Pjotrs Kirjuša, POST, Roberts Rūrāns, SUBFRAME, TUR_telpa, Gints Virgilijs Tilks, "VV Foundation", Zuzānu kolekcija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!