Mūsdienu kultūras foruma 'Baltā nakts' šī gada tēma - 'Uz paplātes'
Foto: Publicitātes attēli

Mūsdienu kultūras forumā "Baltā nakts", kas šogad norisināsies 8. septembrī, Rīgas centrā un apkaimēs notiks vairāk nekā 60 projekti, kas pārstāv dažādas mūsdienu mākslas jomas – notiks koncerti, dzejas lasījumi, teātra un dejas performances, kino seansi, būs apskatāmas instalācijas, sagaidāmi arī daudzi starpnozaru projekti un pasākumi gados jaunākajiem "Baltās nakts" apmeklētājiem, portālu "Delfi" informē kultūras foruma rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Foruma "Baltā nakts" devīze šogad ir "Uz paplātes" un forums notiks trīs daļās. Pēcpusdienā ikviens, bet jo īpaši jaunieši un ģimenes ar bērniem, tiks aicināti apmeklēt projektus sadaļā "Vakarēšana".

Izdrukā ‘Baltās nakts’ karti!

No pulksten 23 līdz pulksten četriem rītā risināsies "Baltās nakts" pasākumi, ielūdzot rīdziniekus un pilsētas viesus uz "Pusnakts pusdienām".

Savukārt no pulksten četriem līdz pulksten sešiem rītā pirmo reizi Esplanādē plānots īpašs pasākums "Baltās brokastis", kad vēl nomodā esošie foruma apmeklētāji būs aicināti tikties īstās brokastīs un apspriest nakts laikā pieredzēto.

Visas nakts gaitā Esplanādē uzstāsies pazīstami dzejnieki un jaunās mūzikas grupas, savukārt Vērmanes dārzā varēs skatīties jaunākās latviešu kino filmas, bet Kronvalda parkā pie Kongresu nama varēs aplūkot instalācijas, tostarp "Baltās nakts" viesu – spāņu mākslinieku interaktīvu projektu "Labirints".

Spīķeru kvartālā varēs aplūkot vairākas izstādes un noskatīties kino filmas, teātra un mūzikas priekšnesumus. Pārdaugavā dažādas aktivitātes norisināsies gan Kalnciema ielas kvartālā, gan uz AB dambja, kā arī Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, Torņakalna baznīcā un citviet.

Miera ielas kvartālā apjomīga programma būs aplūkojama gan Tabakas fabrikā, gan vairākās kafejnīcās. Dažādas aktivitātes notiks arī Rīgas Centrāltirgū, VEF teritorijā un citās norises vietās.

Šogad Mūsdienu kultūras forumā "Baltā nakts" piedalās 26 konkursa projekti, kas guvuši pašvaldības līdzfinansējumu, bet pārējie būs iniciatīvas projekti, kurus brīvprātīgi realizē individuāli mākslinieki, radošās organizācijas un uzņēmumi.

Pērn Mūsdienu kultūras forumā "Baltā nakts" tika īstenoti 56 projekti, kurus piedāvāja sabiedriski aktīvi uzņēmumi, galerijas, klubi un kafejnīcas, kultūras centri un nevalstiskās organizācijas. Pasākumus apmeklēja ap 50 000 iedzīvotāju.

Fotogalerijā: 'Baltā nakts 2011'

Tags

Baltā nakts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form