Atklās Aleksandra Gronska un Ksenijas Babuškinas izstādi 'Shēma'
Foto: Publicitātes foto

2018. gada 28. martā pulksten 18.00 jaunatvērtajā ISSP Galerijā Berga Bazārā tiks atklāta Aleksandra Gronska un Ksenijas Babuškinas izstāde "Shēma" ("Schema"), portālu "Delfi" informē galerijas pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Diptihus un poliptihus no sērijas "Schema" autori pasniedz kā azartisku rotaļu par un ap telpas un laika uztveri. Šai ārēji virspusīgajai spēlei "Atrodi atšķirības" piemīt izteikti fotogrāfisks raksturs. Atšķirības fotouzņēmumu rakursā, vietā vai laikā skatītāju mudina attēlus salīdzināt vienu ar otru, galu galā atsedzot vienīgi apmulsumu, ko šī salīdzināšana izraisa.

Izstāde ir daļa no Gronska un Babuškinas kopprojekta, pie kura mākslinieki strādā jau kopš 2013. gada. Attēli uzņemti dažādās pasaules valstīs (Krievijā, Japānā, Azerbaidžānā u.c.). ISSP Galerijas izstādē pirmoreiz aplūkojami 2017. – 2018. gadā Maskavā un Sanktpēterburgā tapušie darbi. Tās kuratore ir Anna Volkova.

Savukārt 29. martā pulksten 18.30 notiks tikšanās ar māksliniekiem, kurā viņi pastāstīs vairāk par projektu "Schema" un izaicinājumiem, ar kuriem saskārās tā tapšanas gaitā.

Izstāde būs apskatāma līdz 5. maijam.

Aleksandrs Gronskis (1980) mākslas fotogrāfijas gadatirgū Paris Photo Gronskis tika pieteikts kā igauņu fotogrāfs, jo ir dzimis Tallinā. Fotografējot Japānu, viņš pārstāv Latviju, jo ir dzīvojis Rīgā. Gronskis viegli šķērso robežas – ne vien žanru, bet arī ģeogrāfiskās. Viņš saņēmis vairākus nozīmīgus apbalvojumus: "Foam Paul Huf Award", "Aperture Portfolio Prize", "World Press Photo", "Linhof Young Photographer Award", Krievijas balvu "Inovācija", kā arī nominēts Kandinska balvai. Mākslinieka darbi izstādīti visā pasaulē, tie iekļauti muzeju un privātkolekcijās. Patlaban mākslinieks dzīvo Maskavā.

Socioloģe, māksliniece un pasniedzēja Ksenija Babuškina (1988) pēta mūsdienu vizuālo kultūru un veido fotogrāfijas izglītības programmas. Nesen sākusi pētīt videoblogošanas fenomenu. Dzimusi un augusi Sanktpēterburgā, dzīvo un strādā Maskavā.

Atklās Aleksandra Gronska un Ksenijas Babuškinas izstādi 'Shēma'
Foto: Publicitātes foto

Biedrība ISSP jau 12 gadus darbojas laikmetīgās fotogrāfijas jomā, veidojot aktīvu fotogrāfijas vidi Latvijā, izglītojot jauno Latvijas fotogrāfijas autoru paaudzi un veicinot starptautisku apmaiņu. Līdz ar jaunās telpas atklāšanu Berga Bazārā, ISSP sevi piesaka kā nozīmīgu pieturas punktu Rīgas kultūras kartē – vienīgo laikmetīgajai fotogrāfijai veltīto telpu Latvijā.

ISSP Galerijas adrese: Marijas iela 13 k-3, Berga Bazārs.

Tags

ISSP
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form