Cēsīs atklās Paulas Zariņas-Zēmanes personālizstādi
Foto: Publicitātes foto

No 28. aprīļa līdz 30. jūnijam "Insignia" mākslas galerijā koncertzālē "Cēsis" būs skatāma Paulas Zariņas-Zēmanes izstāde "Dabas dvēsele", kas sniedz padziļinātu ieskatu gleznotājas pēdējo gadu daiļradē, portālu "Delfi" informē koncertzāles "Cēsis" pārstāve Egija Saļņikova.

Paula Zariņa-Zēmane glezno ainavu, bet tas nav tiešs dabas vērojums vai ainavu fotogrāfisks pārnesums uz audekla. Saviem darbiem iedvesmu viņa smeļas gan dabā, gan mūzikā, literatūrā un kino, visu pieredzi un emocionālos impulsus koncentrējot uz audekla virsmas. Mākslinieces gleznotās ainavas neveido konkrētas piesaistes, pat, ja, tur tiek attēlotas kādas cilvēku figūras, atpazīstamu koku aprises vai jūras horizonts, darbu nosaukumos trūkst precīzas norādes – viss ir nosacīts. Šīs lielformāta gleznas neierobežo uztveri, tās aicina skatītāju klejot iztēles plašumos un katram pašam veidot savu stāstu, ļaujoties tonāli jūtīgo krāsu triepienu vibrējošai suģestijai. Gleznas ir kā impulsi gara ceļojumam, kas var līdz bezgalībai paplašināt mūsu apziņas plūsmu. Skatītājam tikai jāatbrīvo sevi no ikdienas rutīnas un jāļaujas uztveres brīnumam, gluži tāpat kā klausoties labu mūziku.

Šī izstāde tematiski sasaucas ar koncertzāles jauno festivālu "Pētera Vaska mūzikas aprīlis" un tās atklāšana notiks tieši pirms festivāla noslēguma koncerta "Tālā gaisma".

Paula Zariņa-Zēmane (1988) ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru Glezniecības nodaļā. Viņai notikušas vairākas nozīmīgas personālizstādes galerijā "Māksla XO", kā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā un fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā un izstāde "Bangojošās pasaules miera punkts" Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles "Arsenāls" Radošajā darbnīcā 2017. gadā. Savukārt 2016. gadā autores darbi bija skatāmi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" projekta "Spriedze. Jaunie Latvijas glezniecībā III" ietvaros, kā arī Cēsu Mākslas festivāla izstādē "Laikmetīgā ainava" Vecajā alus brūzī.

Izstādes atklāšana notiks 28. aprīlī pulksten 18.00 "Insignia" mākslas galerijā koncertzālē "Cēsis", bet plkst. 19.00 sekos festivāla "Pētera Vaska mūzikas aprīlis" noslēguma koncerts "Tālā gaisma". Biļetes uz koncertu vēl pieejamas koncertzāles kasē, "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

Vidzemes koncertzāle Cēsis

Comment Form