Foto: Milzu galva, maizes galva un mataina galva izstādē 'Sveika, galva!'
Foto: DELFI

Līdz pat 22. aprīlim Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā apskatāma izstāde "Sveika, galva!", kurā apvienots vairāku paaudžu Latvijas mākslinieku veikums. Ar izstādes atklāšanu tiek ievadīts Borisa un Ināras Teterevu mākslas festivāls "TÊTE-À-TÊTE".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Retu reizi Latvijā vienā izstādē iespējams ieraudzīt gandrīz visus mūsdienu mākslas medijus – glezniecību, grafiku, zīmējumu, tēlniecību, fotogrāfiju, instalāciju, objektus, video, tekstu, mūziku, kino un teātra scenogrāfiju. Izstādes koncepcijas pirmsākumi meklējami 2013. gada pavasarī, kad notika konkursa "Rīga smaida" izstāde Latvijas Mākslas akadēmijā," norāda izstādes veidotāji.

Izstādē skatāmi Māras Brīves, Evelīnas Deičmanes, Kristas un Reiņa Dzudzillo. Indriķa Ģelža, Alvja Hermaņa, Monikas Pormales, Maijas Kurševas, Lienes Mackus, Līgas Marcinkevičas, Anetes Meleces, Lailas Pakalniņas, Ojāra Pētersona, Kaspara Rolšteina, Ievas Rubezes, Viļņa Vītoliņa, Brigitas Zelčas-Aispures un kopas "Skate" darbi.

"Izstādē savijas tradīcija un novatorisms, tiek apliecināta tēlainība un stāstījums. Skatītājs tiek cienīts, ar viņu nespēlē paslēpes. Šajā mākslinieciskajā daudzbalsībā netrūkst nedz personisku motīvu, nedz atsauču uz plašākām sociālām parādībām. Mākslinieki nebaidās būt naivi un smeldzīgi, nevairās apliecināt acumirkļa atklāsmi, brīnumu, izmisumu, prieku un izpratni par dabas un kultūras ritmiem un ritiem.

Šīs izstādes kontekstā galva ir sarežģīta fiziskā ķermeņa daļa, kurā domā vai arī nedomā," par topošo izstādi stāsta kuratore Helēna Demakova.

Izstādei "Sveika, galva!" izveidoti 20 jauni darbi vai darbu kopas, kā arī iekļauti daži senāk veidoti mākslas darbi, lai dotu nelielu ieskatu Latvijas laikmetīgās mākslas ideju attīstībā. Īpaša zona atvēlēta arī eksperimentiem - Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Ojāra Pētersona un viņa audzēkņu – Vizuālās komunikācijas nodaļas studentu – darbu saspēle ar kopīgo nosaukumu "Skate".

Izstādes direktore ir Līga Marcinkeviča, bet izstādes dizaina autors - Ojārs Pētersons.

Izstāde apskatāma otrdienās, trešdienās, piektdienās, sestdienās no plkst. 10 līdz 17, ceturtdienās no plkst. 10 līdz 20, svētdienās no plkst. 10 līdz 16.

Mākslas festivāla "TÊTE-À-TÊTE" notikumu izlasē vēl iekļauti:

08.04. – 11.05.
Spēlfilmas "Oki – okeāna vidū" pirmizrāde
(Māris Martinsons, Kaori Momoi, Andris Bulis, Viljams Goldšteins u.c.)
Kino Citadele

10.04. – 22.06.
Dokumentālā filma "Vija.Celmins" pirmizrāde
(Vija Celmins, Olafs Okonovs, Elita Ansone, Antra Cilinska u.c.)
Splendid Palace, Mākslas muzejs Rīgas birža

25.04
JVLMA jauno trīsmanuāļu ērģeļu atklāšana un koncerts
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija

26.04
"Transcendentāla Oratorija" pirmatskaņojums
(Zigmārs Liepiņš, Andra Manfelde, Aleksandrs Antoņenko, Inga Šlubovska, Gundars Āboltiņš, Tālivaldis Deksnis, Roberts Hansons, VAK Latvija, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents - Jānis Liepiņš)
Rīgas Doms

30.04.-01.06.
Laikmetīgā audio instalācija "Fūga. Augoša uzbudinājuma lēkme ar apziņas aptumšošanos un atmiņas traucējumiem"
(Dmitrijs Gutovs)
Mākslas muzejs Rīgas birža, ātrijs

08.05 – 30.05
"Kaimiņi". Rīgas Fotomēnesis 2014. Urban Viewfinders
(Kaspars Podnieks, Arnis Balčus, Evelīna Deičmane, Ieva Raudsepa, Ilze Vanags)
100 pieturvietās visā Rīgā

15.05. – 25.05.
Laikmetīgās mākslas figuratīvo darbu skate - izstāde "Rīga smaida atkal"
Latvijas Mākslas akadēmija

25.05.
Londonas simfoniskā orķestra koncerts
(diriģents – Daniels Hārdings)
Latvijas Nacionālā opera

Sākot ar 25.maiju
Pēc atklāšanas pilnībā restaurēta Rundāles pils kļūst pieejama apmeklētājiem

Tags

Aleksandrs Antoņenko Andra Manfelde Andris Bulis Antra Cilinska Helēna Demakova Latvijas Mākslas akadēmija Latvijas Mūzikas akadēmija Latvijas Nacionālā opera Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Mākslas muzejs Rīgas birža Ojārs Pētersons Rīgas Doms Rundāles pils Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form