Foto: Pēc 20 gadiem izstādē satiekas 21 gleznotāja darbi
Foto: Publicitātes foto

4.augustā Rietumu bankas izstāžu zālē Vesetas ielā 7 tika atklāta galerijas "A.Sūna" izstāde "21 no XXI pēc 20 gadiem".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gadsimtu mijā Agija Sūna uzsāka projektu „21 no XXI", uzaicinot piedalīties tajā jaunus gleznotājus, kuri pēc Sūnas domām ir perspektīvi un sevi 21. gadsimtā pierādīs. Projekta ietvaros tika izdots 21 jaunā mākslinieka darbu katalogs un Agijas Sūnas galerijas telpās noritēja izstāžu sērija.

Sūna norāda, ka 20 gadu laikā glezniecība un tās nozīme ir mainījusies. Daudzi gleznotāji ir devušies ārpus Latvijas, mainījies ir starptautiskais pieprasījums, daudzas galerijas ir izzudušas, tomēr Latvijā joprojām ir izcili un daudzsološi mākslinieki, portālam "Delfi" teic galeriste.

"Mainība notiek arī gleznotāju interesēs un tā tam ir jābūt, jo mākslinieks nedrīkst stāvēt uz vietas. Šodien mums ir iespēja redzēt tos pašus pirms 20 gadiem izcili novērtētos un perspektīvākos gleznotājus, kuru darbus mērķtiecīgi ir apvienojis Māris Upzars. Pateicoties Māra cieņpilnajai attieksmei pret citiem māksliniekiem, ir sarīkota nopietna gleznu ekspozīcija Tas ir ļoti svarīgi, jo šobrīd māksliniekiem ir tik maz iespēju parādīt savus jaunākos darbus. Es ceru, ka šī izstāde sniegs arī vienu otru pārsteigumu."

Agija Sūna gan ar nožēlu atzīst, ka šodien katastrofāli trūkst finansējums izstāžu darbībai. Tāpēc ir nepieciešams valsts atbalsts, lai mākslas attīstībā savu lomu spēlētu galerijas.

Gandrīz visi projektā iesaistītie gleznotāji ir veiksmīgi atraduši sev raksturīgu izteiksmes veidu un šobrīd ir labi zināmi Latvijas mākslas cienītājiem. Kopīgajā izstādē mākslinieki rāda skatītājiem gleznas, kas ir atšķirīgas gan stila, gan noskaņas un kolorīta ziņā.

Projektā apvienoti tādi gleznotāji kā Artūrs Akopjans, Barbara Gaile, Dace Zēģele, Dita Lūse, Ieva Baklāne, Ieva Jurjāne, Ingrīda Kadaka, Ilmārs Naglis, Jānis Titāns, Katrīna Avotiņa, Kristīna Keire, Kalvis Zuters, Laima Bikše, Madara Gulbis, Māris Upzars, Normunds Brūveris, Rihards Delvers, Ritums Ivanovs, Sigita Daugule, Signe Vanadziņa un Vineta Kaulača.

Savukārt radošās satikšanās laikā pēc 20 gadiem būs aplūkojami 19 mākslinieku darbi. Izstādes autoru vidū ir: Artūrs Akopjans, Barbara Gaile, Dace Zēģele, Dita Lūse, Ieva Jurjāne, Ilmārs Naglis, Jānis Titāns, Katrīna Avotiņa, Kristīna Keire, Kalvis Zuters, Laima Bikše, Madara Gulbis, Māris Upzars, Normunds Brūveris, Rihards Delvers, Ritums Ivanovs, Sigita Daugule, Signe Vanadziņa un Vineta Kaulača.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form