Instalācija ar krustā sisto Putinam līdzīgo lelli atkal uzstādīta Stūra mājas pagalmā
Foto: DELFI

Instalācija ar krustā sisto Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam līdzīgo lelli atkal ir uzstādīta Stūra mājas pagalmā un rīt būs pieejama apskatei, informēja izstādes "Disidents" organizators Toms Jansons.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nedaudz esot mainīta instalācijas atrašanās vieta, jo VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) bija iebilduši, ka tās iepriekšējā atrašanās vieta - virs kanalizācijas lūkas - bijusi nesankcionēta.

Kā norādīja izstādes organizatori, tikšanās laikā ar Kultūras ministriju (KM) tās pārstāvji nav centušies pārliecināt, ka instalāciju ar krustā sisto tēlu nevajadzētu izstādīt, bet gan uztraukušies par drošību. KM sazinājusies ar Iekšlietu ministriju, lai Valsts policija pasākumam nodrošinātu īpašu apsardzību.

Kā informēja KM, mākslinieciskās izteiksmes brīvība Latvijā ir aizsargāta ar Satversmi, tā ir viena no demokrātijas pamatvērtībām, un KM nelemj par izstāžu saturu.

Valsts policijas preses pārstāve Sigita Pildava teica, ka policijas rīcībā ir aktuālā informācija saistībā ar šo izstādi un policija nodrošinās pilsētā sabiedrisko kārtību un drošību.

Kā ziņots, rīt bija plānots arī aktīvistu protests, bet pēc DP rekomendācijām Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) šodien nolēma to aizliegt. Sākotnēji biedrība "GVD Baltija", kas pērn vāca ziedojumus "humānās palīdzības sniegšanai Donbasam", plānoja rīkot gājienu uz Stūra māju un nozāģēt tās pagalmā esošo krustu, tādējādi iebilstot pret ņirgāšanos par ticību. Vēlāk aktīvisti savus plānus mainīja un norādīja, ka dosies uz Ministru kabinetu, iesniedzot parakstus par neuzticību Latvijas valdībai, kura sistemātiski "pieļauj un kūda uz etnisko naidu valstī".

Jau ziņots, ka sacelts tracis saistībā ar izstādē "Disidents" izvietoto instalāciju, kurā pie krusta bija piesista lelle, kas dažiem atgādināja Putinu. Krievija ir aicinājusi Latviju par notikušo sniegt skaidrojumu. Tikmēr mākslinieks "Some1" skaidrojis, ka mākslas instalācijas "Disidents" pamatideja ir finansiālās jeb materiālās pasaules glorificēšana indivīda ikdienā un krustā sistais tēls ir biznesmenis, kura seja veidota pēc līdzības ar kādu mākslinieka paziņu, 45 gadus vecu biznesmeni no Itālijas.

15. maijā tika saņemti draudi un fiziski ietekmēti divi mākslinieki, tāpēc lelle no krusta tika noņemta.

Tags

Juris Radzevičs Rīgas dome Stūra māja Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam