Laikmetīgās mākslas festivāls 'Survival Kit' pētīs 'ārpuszemes'
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētā Baltijā vērienīgākā ikgadējā laikmetīgās mākslas notikuma "Survival Kit" 10. pastāvēšanas gads norisināsies divās daļās: kopā ar partneri Gētes institūtu Rīgā šī gada septembrī Rīgas cirka ēkā, savukārt 2019. gada maijā plānota plaša festivāla noslēguma programma vēl neizsludinātā vietā, port;ālu "Delfi" informē Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Marta Krivade.

"Survival Kit" 10. septembrī un maijā pievērsīsies jēdziena outland (ārpuszeme, svešzeme) apzināšanā, apšaubot tradicionālo ģeopolitisko un kultūrtelpas dalījumu centrā un perifērijā.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vadītāja Solvita Krese skaidro: "Ārpuszeme ne vienmēr ir ģeogrāfiska, tā var būt jebkura teritorija, kurai raksturīga sarežģīta politekonomiskā situācija, kas padara to grūtāk sasniedzamu gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Piemēram, lai gan fiziski attālumi no Rīgas ir līdzīgi, sasniedzamības ziņā Rietumvalstis ir daudz vieglāk pieejamas un pievilcīgākas nekā Kijeva, Bukareste vai Ļubļana, ar kurām mūs saista kopīga nesenā vēsture."

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra kuratorēm Solvitai Kresei un Ingai Lācei pievienojas arī kurators Sumešs Šarma no Bombejas (Sumesh Sharma), kā arī Barselonā un Berlīnē strādājošā kuratore Anželsa Miralda (Àngels Miralda). Šarma ir viens no mākslinieku un kuratoru apvienības "Clark House Initiative" dibinātājiem un Miralda strādājusi ar izstādēm Santjago Laikmetīgās mākslas muzejā Čīlē, kā arī citviet.

Caur ārpuszemes tēmu festivāls arī pievērsīsies Latvijā un pasaulē būtiskajam globālās migrācijas jautājumam, kas ir aktualizējis virkni citu problēmu: rasisms, augošs labējais nacionālisms un neiecietība pret citādo. Festivāla ietvaros gan Latvijas, gan ārvalstu mākslinieki tiks aicināti radīt jaunus šai tēmai veltītus darbus.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar Gētes institūtu Rīgā septembra festivālam devis nosaukumu "Tukšā | Telpa - Leer | Stelle".

Source

DELFI Kultūra

Tags

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Survival Kit
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form