Latvijas labākā jaunā fotogrāfa balvu saņēmusi Annemarija Gulbe
Foto: Kristīne Madjare

14. maijā festivālā "Rīgas Fotomēnesis" tika piešķirta "FK Balva" labākajam jaunajam Latvijas fotogrāfam un šogad to saņēma Annemarija Gulbe. Balvā viņa ieguva "Sony ILCE5100L" fotokameru, izdevumu "Latvijas fotogrāfija 2018", kā arī savu darbu publikāciju žurnālā "FK".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"FK Balvu" organizē žurnāls "Foto Kvartāls" un tās mērķis ir piedāvāt platformu jaunajiem fotogrāfiem, lai ar saviem darbiem sasniegtu plašāku auditoriju. Darbus vērtēja starptautiska žūrija – mākslas zinātniece un kritiķe Santa Mičule-Hirša, fotogrāfs un fotogrāmatu izdevējs Endrjū Miksis (Andrew Miksys) no Lietuvas/ASV, žurnāla FK galvenais redaktors un festivāla "Rīgas Fotomēnesis" direktors Arnis Balčus.

Balvas ieguvējs ir Annemarija Gulbe (1997), kas šobrīd studē vizuālo komunikāciju Latvijas Mākslas akadēmijā un fotogrāfiju ISSP skolā. Savās fotogrāfijās viņa vēro mīlestību kā sev nesaprotamu parādību.

"Balva izkliedē šaubas un pārliecina, ka kaut kas ir labi izdarīts, ka vajag pilnveidoties un augt, lai turpinātu iesākto," balvas iegūšanu komentē uzvarētāja.

Savukārt viens no žūrijas locekļiem Arnis Balčus komentē, ka "Annemarijas darbi parāda to, kā fotogrāfija var tikt izmantota savas paaudzes dokumentācijai, veidojot kritisku pozīciju par identitātes veidošanu un pašreprezentāciju. Pie tam Annemarija "FK Balvas" finālā ir jau otro reizi, kas liecina par konsekvenci un neatlaidību."

Savukārt skatītāju balsojumā, kas norisinājās portālā "Delfi", šoreiz pie pārsteiguma balvām tika divas autores – Lāsma Eriņa un Viktorija Paegle, jo abas bija saņēmušas vienādu lasītāju balsu skaitu.
"FK Balvas" uzvarētājs tika izvēlēts no 10 finālistiem, kas šoreiz bija – Aiga Ozoliņa, Anita Rozentāle, Annemarija Gulbe, Dārta Kalmuka, Gunita Kļava, Henrijs Laķis, Lāsma Eriņa, Marija Luīze Meļķe, Tedis Teodors Murņikovs un Viktorija Paegle.

Jau ziņots, ka fotogrāfijai veltītais festivāls "Rīgas Fotomēnesis" šogad notiek no 7. maija līdz 7. jūnijam. Festivāla tēma šogad ir "jaunais šiks".

Tags

Rīgas fotomēnesis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form