Viņas spējas
Foto: Publicitātes foto

Koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā "Civita Nova", sadarbībā ar fondu "Mākslai vajag telpu" (MVT), 13. septembrī pulksten 17.00 tiks atklāta laikmetīgās mākslas izstāde "Viņas spējas / Her Aptitude", kā daļa no septembra beigās gaidāmā "Liepājas mākslas foruma 2018", portālu "Delfi" informē MVT pārstāve Katrīna Jaunupe.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grupas izstādes autori ir Anna Ceipe, Anna Politiko, Pēteris Vīksna, Jūlija Prohorenkova un Silvija Rudzika. Tās pamatā ir čehu režisora Jaromila Jireša 1970. gadā uzņemtās filmas "Valērija un viņas brīnumu nedēļa" (Valerie and Her Week of Wonders) centrālā tēma un vizuālā estētika, kas atspoguļo jaunas sievietes ceļu no bērnības līdz briedumam, tās ārējā veidola un iekšējās pasaules transformāciju un cīņu.

Tematiski, izstādei veidotie darbi ar dažādu mediju palīdzību apvienos reālisma un fantastikas žanrus, radot sirreālu stāstu par sevis un savu alku izzināšanu. Dažādas epizodes atklāsies caur iztēlotas oāzes jeb patvēruma meklējumiem Annas Ceipes trauslo stikla objektu līnijās, pakļaušanos dabas un likteņa stihijām Jūlijas Prohorenkovas fotogrāfijās, saskarsmi ar sievietes tumšo pusi Silvijas Rudzikas ar priekšmetiem gleznotajā instalācijā un centieniem caur lūpu un ķermeņa kustību izteikt lietu būtību Pētera Vīksnas un Annas Politiko veidotajā filmā.

MVT ar šo projektu tiecas veicināt māksliniecisko jaunradi un perspektīvāko jauno autoru atpazīstamību reģionos. Tādā veidā fonds, kas dibināts ar mērķi panākt Latvijas modernās mākslas muzeja izveidi Rīgā, no jauna uzsver šo nepieciešamību tieši jaunākās paaudzes autoru vidū. Izstādes kuratore: Elīna Sproģe

Izstāde būs skatāma līdz šā gada 31. oktobrim. Ieeja bez maksas.

Tags

Lielais Dzintars Liepājas mākslas forums Mākslai vajag telpu
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form