LMS aicina pieteikties virtuālai izstāde 'Mākslas dienas 2020. Covid-19'
Foto: Publicitātes foto

Biedrība "Latvijas Mākslinieku savienība" (LMS) aicina profesionālus māksliniekus, mākslas augstskolu studentus un profesionālās vidējās kultūrizglītības iestāžu audzēkņus piedalīties virtuālajā vizuālās mākslas izstādē "Mākslas dienas 2020. Covid-19", portālu "Delfi" informē LMS vadītājs Igors Dobičins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpēc LMS aicina LMS biedrus, profesionālus māksliniekus, mākslas augstskolu studentus un profesionālās vidējās kultūrizglītības iestāžu audzēkņus izteikt savu profesionālo viedokli LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstādē "Mākslas dienas 2020. Covid-19", kas šogad norisināsies virtuālā formātā, izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas. Mākslinieki ir aicināti piedalīties virtuālajā izstādē, iesniedzot savu vizuālās mākslas darbu attēlus. Vairāk informācijas par izstādi un pieteikuma anketa pieejami Latvijas Mākslinieku savienības mājas lapā. Izstādei var pieteikties līdz šā gada 19. aprīlim.

Latvijas Mākslinieku savienības virtuālā vizuālās mākslas izstāde "Mākslas dienas 2020. Covid-19" būs apskatāma no 20. aprīļa līdz 31. maijam Mākslas dienu mājaslapā un sociālajā tīklā "Facebook".

"Mākslas dienas, ierastie pavasara un radošuma svētki, 2020. gadā ierodas laikā, kad Apokalipses jātnieka izskatā darbojas Covid-19 pandēmija, izjaucot iepriekš radītos plānus un ieceres pasaules valstu un cilvēku likteņos. Mākslu jomā šis laiks raksturojas ar skatītājiem slēgtiem muzejiem, izstāžu zālēm, teātriem un atceltiem kultūras pasākumiem," raksta Dobičins.

"Jātnieks jāj, atstājot kultūrdārziņā postažu. Cietusi ir arī kultūras pakalpojumu nozare, kas strādā, apgūstot un realizējot finansējumu daudzveidīgos publiskajos projektos. Privātās kultūras organizācijas nav aprīkotas ar finanšu "drošības spilvenu", atšķirībā no valsts un pašvaldību kultūras institūcijām. Šobrīd par izdzīvošanu cīnās pēdējā desmitgadē koptā kultūras nozare, kas pastāvēja un izdzīvoja "no projekta uz projektu".

Tomēr mākslinieki rada darbus, atsaucoties savam radošajam aicinājumam un sekojot sirdsbalsij. Motivēt radošajam procesam, aizskart kreatīvās stīgas var notikumi, kas risinās pasaulē, mediju ziņu virpuļi, darba pienākums vai citi pastāvošās modes, cilvēka, dabas dotie impulsi. Tā ir tikai radīšanas čaula – motīvs un patvērums. Iekarsēta dvēseles kvēlsvece iedarbina to mehānismu, kas nav pasaulīgajā varā – mākslas darba tapšanu. To var kavēt, ietekmēt, arī prognozēt pēc analoģijām, tomēr rezultāts ir brīnums," vēsta LMS vadītājs.

Izstādi rīko Latvijas Mākslinieku savienība.

Atgādinām, ka pērn tika svinēta 60. jubileja kopš pirmo reizi notika akcija "Mākslas dienas".

Tags

Latvijas Mākslinieku savienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form