Mākslas stacijā Dubulti atklās Kristapa Kalna un Sarmītes Māliņas izstādi
Foto: Publicitātes attēls

Mākslas stacijā "Dubulti" no 18. jūnija būs skatāma mākslinieku tandēma – Kristapa Kalna un Sarmītes Māliņas – izstāde "Tūlīt". Izstādes kuratori – ir monogrāfijas par Sarmīti Māliņu autors Tomass Pārups un mākslas stacijas Dubulti vadītāja Inga Šteimane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālam "Delfi" vēsta izstādes veidotāji, tajā mākslinieki atspoguļo prāta stāvokļus, piedāvājot precīzas formas, kas tos ilustrē.

"Kopš 2003. gada strādājot kopā, Sarmīte Māliņa un Kristaps Kalns turpina attīstīt sev raksturīgo sajūtu artikulēšanas metodi, kas ir darbu satura pamatā," raksta kuratori.

Virsraksts "Tūlīt" ir attiecināms uz izstādi kopumā un uz katru darbu atsevišķi. Tas uztverams kā atbilde uz iedomātu jautājumu un reizē kā norāde uz emocionālu spriedzi. "Tūlīt ir redzams gan mārītē, kas apvēlusies uz muguras un izmisīgi cenšas tikt atpakaļ uz kājām, gan gleznu sērijā, kurā melns krusts kadru pa kadram paplašinās. Svarīgu lomu šeit ieņem trauksmes stāvoklis. Runa šajā gadījumā nav par pārejošu ikdienas trauksmi, bet par sajūtu, kas cilvēku pavada mūža garumā un nereti ņem virsroku izšķirošās situācijās. Trauksme ir konstante, kura atainota izstādes centrālajā objektā – vibrējošā metāla diskā, kas telpā materializē nepārvaramu spriedzi," skaidro Tomass Pārups.

"Manuprāt, Sarmīte Māliņa un Kristaps Kalns konceptualizē prāta dabisko vērtību vienmēr kaut ko meklēt un skaidrot. Viņi izmanto prātu kā tipisku cilvēkam piemītošu tehnoloģiju. Un viņi prātam uzdod sameklēt vispārzināmas formas konkrētām emocijām, piemēram, priekam, bailēm vai satraukumam. Tas rada mākslas valodu, ar kuru tāpat kā ar emocijām var identificēties daudzi," papildina Inga Šteimane.

Izstādes pirmajā dienā 18. jūnijā skatītāji tiek gaidīti no pulksten 12 līdz 18.30, šajā laikā izstādē uzturēsies arī mākslinieki un kuratori. Uz pirmo mākslinieku vadīto ekskursiju skatītāji tiek aicināti sestdien,19. jūnijā pulksten 16.

Sarmīte Māliņa un Kristaps Kalns ir plašāk pazīstami ar darbiem "Altāris" Marijas Magdalēnas baznīcā Rīgā (2006), "Mīlestība nekad nebeidzas" izstādē "Skaistums" mākslas festivālā "Cēsis 2008", ar izstādēm "Kas man ko slēpt, šēžot vienam rožu dārzā'' "Kim?" Laikmetīgās mākslas centrā Rīgā (2009) un "Pacieties" Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja izstāžu zāle "Arsenāls" (2012).

Sarmīte Māliņa (1960) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu (1986) un piedalījusies zīmīgās izstādēs, kas kopš astoņdesmito gadu beigām veido Latvijas laikmetīgās mākslas vēsturi.

Kristaps Kalns (1981) ir fotogrāfs, kopš 2001. gada strādā laikrakstā "Diena". Pirms tam studējis Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē (1999-2000). Veidojis mūziķu portretu personālizstādi klubā "Depo" (2003) un vairāk nekā 80 laikraksta "Kultūras Diena" vākus.

Mākslas stacija "Dubulti" ir Eiropā vienīgā profesionālā izstāžu zāle, kas atrodas funkcionējošā stacijā. Projekts īsteno sabiedriskās telpas pārklājfunkcionalitāti. Mākslas stacija "Dubulti" veido labāko Latvijas mākslinieku personālizstādes un konceptuālus projektus, pievēršot uzmanību mākslas darba un skatītāja dialogam.

Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna projekts "Tūlīt" Mākslas stacijā "Dubulti" būs skatāms no 18. jūnija līdz 2. septembrim katru dienu no pulksten 9 līdz 18.30. Ieeja bez maksas.
Turpmākās tikšanās ar māksliniekiem un kuratoriem: 19. jūnijā pulksten 16; 4. jūlijā pulksten 14, 1. augustā pulksten 14, 2. septembrī pulksten 15.

Tags

Kristaps Kalns Sarmīte Māliņa Mākslas stacija Dubulti
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form