Nākamnedēļ sāksies trešā 'LLMC vakarskolas' sezona
Foto: Publicitātes foto

29. septembrī, plkst. 18 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā (LLMC) notiks "LLMC vakarskolas" trešās sezonas pirmā lasīšanas darbnīca, kas veltīta ikdienišķu lietu un darbību radošajam potenciālam.

Tēma izvēlēta, turpinot refleksiju par laikmetīgās mākslas festivālā "Survival K(n)it 7" aizsākto ikdienas horeogrāfijas tēmu.

"LLMC vakarskolas" trešā sezona sāksies ar pievēršanos nesen noslēgtā laikmetīgās mākslas festivāla "Survival K(n)it 7" galvenajai tēmai - radošajam potenciālam, kas slēpjas parastajās ikdienas lietās un darbībās. Franču teorētiķis Mišels de Serto apgalvo, ka pastaigas, lasīšana, ēst gatavošana, dārzkopība, adīšana ne tuvu nav vienveidīgas formas, kurās iesprostots klusējošais sabiedrības vairākums. Viņš meklē ikdienības gramatiku, retoriskās iespējas un izteiksmes personalizāciju, vienlaikus atzīstot, ka pati ikdienības notveršana, definēšana un analīze savā ziņā ir pretrunā ar šo parādību dabu.

Sadzīves priekšmetu - somu, maisiņu un kabatu - naratīvo potenciālu un nozīmju nianses savā tekstā apskata Stīvens Konors, uzrādot ikdienas piesaistītību konkrētai valodas videi un tradīcijām. Tikmēr Harija Harutuniana eseja pievēršas idejām par nākotnē, modernitātē balstītu ikdienību divdesmito un trīsdesmito gadu japāņu filosofu darbos, rosinot jautājumus par kolektīvisma un individuālisma, globalitātes un lokalitātes attiecībām parasto lietu teoretizēšanā.

"LLMC vakarskolas" cikla pamatā ir aktuālu laikmetīgās mākslas norišu iepazīšana, lai stiprinātu kritiskās domāšanas un diskusijas attīstību Latvijas mākslas vidē. Tajā tiek apspriesti dažādi laikmetīgās mākslas jautājumi caur nozīmīgu teorētiķu tekstu lasīšanas pieredzi.

Dalība "LLMC vakarskolā" ir bez maksas, un to aicināti apmeklēt pašreizējie un topošie mākslinieki, kritiķi, kuratori, kultūras menedžeri, mākslas un humanitāro zinātņu studenti. Pirms katras lasīšanas darbnīcas dalībnieki aicināti patstāvīgi iepazīties ar konkrētajiem tekstiem, klātienes diskusiju balstot uz šo tekstu lasīšanas pieredzi. Tekstu un kritikas cikla kuratore ir mākslas zinātniece Astahovska.

Lasīšanas darbnīcas tekstus var saņemt, rakstot uz e-pastu "santa.micule@lcca.lv". Darbnīcu moderēs Ieva Astahovska un Valts Miķelsons.

Tags

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Survival Kit

Comment Form