Pasniegta 'FK Balva' labākajam jaunajam Latvijas fotogrāfam
Foto: Kristīne Madjare

Festivāla "Rīgas Fotomēnesis" programmā 9. maijā tika piešķirta "FK Balva" labākajam jaunajam Latvijas fotogrāfam un šogad to saņēma Juris Zemītis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Balvā jaunais fotogrāfs ieguva – Sony ILCE-6000 fotokameru, izdevumu "Latvijas fotogrāfija 2017", kā arī savu darbu publikāciju žurnālos "FK" un "Bird in Flight". Savukārt Veronika Geida no portāla "Delfi" saņēma balvu kā skatītāju balsojuma uzvarētāja, kas divu nedēļu garumā norisinājās portālā.

Pasniegta 'FK Balva' labākajam jaunajam Latvijas fotogrāfam
Foto: Kristīne Madjare. "Delfi" balsojuma uzvarētāja Veronika Geida

"FK Balvu" organizē žurnāls "Foto Kvartāls" un tās mērķis ir piedāvāt platformu jaunajiem fotogrāfiem, lai ar saviem darbiem sasniegtu plašāku auditoriju. Balvas ieguvējs ir Juris Zemītis (1984), kurš ikdienā strādā par gaismotāju kino uzņemšanas laukumos. "Savā fotogrāfiju sērijā es piedāvāju paskatīties, kas notiek, kad kamera ir izslēgta," savus darbus komentē Juris, kurš šobrīd fotogrāfiju apgūst ISSP Skolā. "Šī balva man ir milzīga motivācija turpināt iesākto."

"FK Balvas" uzvarētājs tika izvēlēts no 10 finālistiem, kuri koprades telpā "The Mill" uzstājās ar savu darbu publiskajām prezentācijām. Balvai bija pieteikušies 63 jaunie Latvijas fotogrāfi, bet finālā iekļuva tikai desmit dalībnieki – Adelīna Darviņa, Annemarija Gulbe, Arta Kauliņa, Elizabete Ezergaile, Elīna Semane, Juris Zemītis, Laima Vainiņa, Santa Spīlberga, Toms Šķēle un Veronika Geida.

Darbus vērtēja starptautiska žūrija – žurnāla "Bird in Flight" (Krievija) fotoredaktore Olga Osipova, žurnāla "The Calvert Journal" (Anglija) redaktore un žurnāliste Liza Premjaka un žurnāla "FK" galvenais redaktors un "Rīgas Fotomēneša "direktors Arnis Balčus.

Jau ziņots, ka starptautiskais festivāls "Rīgas Fotomēnesis" šogad notiek no 10. līdz 31. maijam, piedāvājot plašu un daudzveidīgu programmu. Plašāk par "Rīgas Fotomēneša" notikumiem – festivāla mājaslapā.

Tags

Rīgas fotomēnesis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Jaunie projekti