RIBOCA rīkos tamborēšanas darbnīcu Kalnciema kvartālā
Foto: Publicitātes foto

Šā gada 15. februārī no pulksten 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartālā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) rīkos tamborēšanas darbnīcu.

Ikvienas interesentam būs iespēja piedalīties matemātiķes un RIBOCA2 dalībnieces Dainas Taimiņas līdz šim lielākā mākslas kopdarba tapšanā Latvijā, kas tiek veidots no neskaitāmām tamborētām hiperboliskām plaknēm vai tā sauktajiem kruzuļiem. Meistarklasē tiks demonstrēti un iztamborēti daži no iespējamajiem paraugiem, kā arī varēs uzzināt, kā rokdarbi var palīdzēt apgūt matemātiku un kas īsti ir hiperbolisko plakņu tamborēšana.

Iepriekšējas zināšanas nav obligātas, taču vēlamas. Uz darbnīcu vēlams līdz paņemt tamboradatu. Ikviens rokdarbnieks ir laipni aicināts pievienoties un kļūt par vienu no vēstnešiem - sestdienas meistarklasē uzzināsiet, kā var iesaistīties kopēja darba tapšanā ar savu notamborēto gabaliņu, jo tos varēsiet turpināt tamborēt mājās.

Savukārt mazākie darbnīcas dalībnieki "Domdara" skolēnu vadībā mācīsies tamborēt uz pirkstiem kumihimo tehnikā un savus darbus papildinās ar stieplēm, parādot, kā vizualizējas matemātiskās zināšanas mākslas darbos.

Dalība darbnīcās ir bez maksas.

Savukārt no pulksten 11.00 līdz 15.00 notiks stikla mozaīku darbnīca kopā ar "Ledeni" – ikviens dalībnieks, gan liels gan mazs, var izgatavot nelielu mozaīku no krāsainiem stikla gabaliņiem. Idejas palīdzēs īstenot stikla māksliniece Marta Ģibiete. Darbu varēs ņemt līdzi uzreiz pēc nodarbības.

Tags

RIBOCA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form