RIBOCA2 izstādi Andrejsalā apmeklējuši varāk nekā 21 000 skatītāju
Foto: Elena Kononova

Otrās Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas bienāles (RIBOCA2) izstādi "viss reizē zied" Andrejsalā trīs nedēļu laikā – no 20. augusta līdz 13. septembrim - apmeklējuši 21 000 apmeklētāju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izstādes organizatori uzsver, ka 18 izstādes darbības dienās tas ir rekordliels skaits, un īpaši apmeklētāju interese palielinājusies biennāles izskaņas nedēļā.

Lai arī sākotnēji plānotais otrās RIBOCA2 norises ilgums bija pieci mēneši, pielāgojoties Covid-19 diktētajiem ierobežojumiem, izstādes ilgums, kā tēlaini raksta rīkotāji, pielāgojas tās nosaukumam – kā rets zieds ar īsu ziedēšanas laiku. Jau ziņots, ka RIBOCA2 turpinājums būs pilnmetrāžas dokumentālā filma, kas tika uzņemta biennāles laikā un izstādes 20 hektāru plašā teritorija tika izmantota kā filmēšanas laukums.

Filmu veido RIBOCA2 galvenā kuratore Rebeka Lamarša-Vadela un līdzrežisors Dāvis Sīmanis. Plānots, ka filma savu pirmizrādi piedzīvos 2021.gada sākumā.

"Tāpat, kā pati izstāde, arī filma runās par sliekšņiem un pārvērtībām situācijā, kad kādai konkrētai pasaulei pienācis gals. Scenārijs izseko sākotnējā izstādes plāna paliekām, līkločojot starp nepabeigtajām, pārveidotajām un no jauna radītajām iecerēm, un risinās kā odiseja, rāms plūdums un meditācija par lietu nepastāvību. Filma ir veltījums topošai labvēlīgai, caur valdzinājuma atjaunotnes procesu izgājušai pasaulei, kurā mākslas darbi funkcionē kā domu ceļazīmes," uzsver Rebeka Lamarša-Vadela.

Biennāles norises laikā apmeklētājiem ir bijusi iespēja iepazīt 65 mākslinieku, kā arī deviņu mākslinieku kolektīvu darbus. RIBOCA2 veidoja mākslinieki, radošas personības un domātāji, meklējot nākotnes kopsaucējus reģionālajiem un globālajiem šodienas kontekstiem.

Lielākā daļa dalībnieku (vismaz viena trešdaļa no Baltijas valstīm un gandrīz 60% no Baltijas jūras reģiona), kas uzaicināti piedalīties biennālē, ir dzimuši, dzīvo vai strādā Baltijas valstīs. Biennāle iepazīstināja arī ar virkni dalībnieku no ASV, Apvienotās Karalistes, Argentīnas, Austrijas, Beļģijas, Francijas, Grieķijas, Horvātijas, Itālijas, Meksikas, Norvēģijas un Šveices. Tajā bija sastopami arī tādi zināmi vārdi kā: Tomass Saraseno (Tomás Saraceno) (Argentīna un Itālija), Bridžeta Polka (Bridget Polk) (ASV), Olivers Bīrs (Oliver Beer) (Apvienotā Karaliste) , Hišams Berrada (Hicham Berrada), (Francija un Maroka), Līna Lapelīte (Lina Lapélyté) un Mantas Petraitis (Lietuva) un daudzi citi.

Latviju RIBOCA2 pārstāvēja Valdis Celms, Agnese Krivade, Kristaps Ancāns, MAREUNROL'S, Vija Eniņa, IevaKrish (Latvija, Lietuva), Miķelis Fišers un Daina Taimiņa. Tāpat sadarbībā ar trim vietējiem restorāniem un to šefpavāriem no – "Mazā Terapija", "Casa Nostra" un "3 pavāru restorāns" – Rīgas iedzīvotājiem un tās viesiem bija iespēja iepazīt "valdzinājuma atjaunotnes" aromātu un garšu interpretāciju veģetāra ēdiena formā minētajos restorānos.

20 hektāru plašo izstādes teritoriju Andrejsalas industriālajā ostas teritorijā iekārtoja igauņu arhitektu duets Rolands Rēmā (Roland Reemaa) un Laura Linsi (LLRRLLRR). Trijās izstādes darbības nedēļās izstādi bagātināja vairāki dažādām auditorijām paredzēti pasākumi – performances, mākslinieku lekcijas un senioru sarunas, mākslas mediatoru vadītas tūres un publiskās programmas pasākumi, ģimeņu svētdienas ar starpdisciplinārām darbnīcām, ievērojot nepieciešamos higiēnas un sociālās distancēšanās noteikumus.

Attālināti - biennāles tiešsaistes cikla lekciju turpinājums ir skatāms biennāles tīmekļa vietnē www.rigabiennial.com, kā arī biennāles "Youtube" kanālā. Pilns arhivētais lekciju cikls ar tulkojumiem latviešu un krievu valodā, kā arī dalībnieku biogrāfijas un sīkāki tematiskie apraksti atrodami RIBOCA tīmekļa vietnē sadaļā "Publiskās programmas".

Tags

RIBOCA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form